A Awards 2019 Ödülleri sahiplerini buldu

Açıkhava Reklamcıları Vakfı ARVAK’ın düzenlediği A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2019 ödülleri 15 Nisan 2019 tarihinde bu yıl ilk kez Deniz Müzesi’nde yapılan ödül töreninde sahiplerini buldu.

Pazarlama, reklam ve reklamveren temsilcilerinin katıldığı ödül gecesi Deniz Müzesi’nin özel atmosferinde düzenlenen kokteylle başladı. Kokteylin ardından salona geçen davetliler Ceylan Saner’in sunduğu törende ödül kazanan işleri ve yaratıcılarını izlediler. Davetliler, Ödül töreninin ardından Grup Ödül ve Funk Alaturka eşliğinde eğlenerek geceyi noktaladılar.

2018 yılının sıkıntılı bir yıl olmasına karşın A Awards 2019’da Açıkhava sektörü açısından üst düzeyde işlerin ağırlığı gözlendi. Açıkhava/dijital beraberliğinin başarılı örneklerinin yanı sıra gerek yaratıcı fikir gerekse açıkhavanın dilini başarıyla konuşan tasarımlar çoğunluktaydı.

Bu yılın açıkhavada yılın medya planlama şirketi ödülünü kazanan People Initiative yöneticilerine Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler tarafından ödülleri verildi.

En iyi açıkhava reklamı 2019 ödülü Swarovski için hazırlanan “Swarovski Yeni yıl Kampanyası” reklamının oldu. Büyük ödülü kazanan işin yaratıcı ajansı The Media Move, medya ajansı Havas Media ve Community, reklamveren Swarovski temsilcilerine ödüllerini Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura verdi. Gecenin ilginç notlarından biri de İnegöl Belediyesi’nin çevre kirliliğine dikkat çektiği billboard çalışmasının iki ödül birden (Özel uygulama ve Jüri ödülü) kazanmasıydı. A Awards ödüllerinde Üniversitelerin İletişim Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu ekiplerin yarıştığı A Awards Üniversite Medya Junior kategorisinde 1.lik ödülü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden Markup Junior adıyla yarışan ekibin oldu.

İlk 3’e giren çalışmaların ödülleri ve Yapı Kredi’nin ödül çekleri sahnede ekip üyelerine verildi.

Ayrıca bu yıl finale kalan 7 ekibin kampanyasından 1.500’ü aşkın üniversitelinin oylarıyla birinci seçilen Markup Junior adıyla yarışan İzmir Katip Çelebi ekibi, Arvak ve Üniversite Medya’nın koyduğu ödülü sahnede aldı.

A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2019’da ödül kazananlar listesinin ayrıntılarına
www.aawards.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Arvak Yönetim Kurulu Başkanı
Ayhan Tezcan

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 88. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.