30. yılda “iyi bir fikrimiz var”…

Kristal Elma’nın 25. yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nin ardından, önümüzde heyecanlı yeni bir yıl var; Reklamcılar Derneğinin 30.yılı!

30 yıllık bir zaman tüneline girip, geri dönüp bakacağız nelerin yapıldığına, hangi fikirlerin kazandığına, kazandırdığına. 30 yıllık geçmişten alacağımız öğretilerle, önümüzdeki yıllarda sektör adına neleri daha iyi yapabileceğimizi tartışacağız.

Sektörümüzün, reklam emekçilerinin, pazarlama uzmanlarının ve ekosistemlerindeki tüm paydaşların, marka ekonomisine ve, makro bakış açısıyla, ülke ekonomisine katkılarını analiz edeceğiz; daha ileriye nasıl taşıyabileceğimizi tartışacağız.

Aslında her şeyin özünde “güçlü ve iyi  fikir” yatıyor.

Güçlü fikirler sahiplenildikçe, büyüdükçe ve çoğaldıkça dokundukları her şeyi farklı ve değerli kılarlar. Markaları farklı kılarlar, değer katarlar, onu üretenleri ve uygulayanları farklı kılarlar, unutulmaz yaparlar, her şeyden önemlisi ülke ekonomisine ve imajına katkı sağlar, değerli kılarlar.

Dolayısıyla derneğimiz 30. yıl vesilesiyle; iyi fikrin yaratılması, karşılığının alınması, bunu yaratan profesyonellerin ve sektörün gelişmesi için çalışmalarını sürdürecektir.

Bu sene 17-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde yukarıda bahsettiğim başlıkların detaylarının irdelendiği paneller organize edeceğiz, geçmişin unutulmaz işlerine imza atmış marka sahiplerinin, yaratıcıların ve bunları üreten arkadaşlarımızın, büyüklerimizin olduğu keyifli sohbetlerimiz olacak.

Belki geçmişte yapılan birçok işe bakarken, “keşke” diye içimizden geçireceğiz. Keşke dememek için hem ajanslar, hem marka sahipleri olarak, fikirlerimize sahip çıkalım.

İyi fikir, değerlidir!

Alper Üner
RD Yönetim Kurulu Başkanı
@cas1905

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Mayıs 2014 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.