Yatırım Dünyam’la artık herkes yatırım uzmanı

Yapı Kredi Yatırım’ın yenilikçi platformu “Yatırım Dünyam”, bireysel yatırımcıların hem işlemlerinde hem de piyasa gündem takibinde büyük kolaylıklar sunarken finansal okuryazarlık konusunda gelişme sağlamayı da hedefliyor. 

Müşterilerine yerli ve yabancı hisse senedi işlemlerinden gelişmiş türev işlemleri ve danışmanlık hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede çözümler sunan Yapı Kredi Yatırım, dijital alandaki çalışmalarıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Yaygın erişim kanalları ve farklı ürün seçeneklerini, uzun yıllara dayanan deneyim ve uzmanlığıyla bütünleştiren Yapı Kredi Yatırım, teknolojik olanakları günü gününe takip ediyor, gelişmeleri anında değerlendirip yorumlayan yatırım danışmanlarıyla, sermaye piyasalarında müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

Türk sermaye piyasalarının öncü aracı kurumlarından olan Yapı Kredi Yatırım, bir ilke imza atarak hayata geçirdiği “Yatırım Dünyam” platformuyla bireysel yatırımcıların işlemlerini daha kolay yapmalarına ve gündemi takip etmelerine olanak sağlıyor. Piyasa verilerini anlık izleyerek hisse senedi, VIOP ve yatırım fonu alım-satım işlemleri yapılabilen platform üzerinden sermaye piyasaları hakkında detaylı analizlere ve son haberlere ulaşılabiliyor. 

Yatırım Dünyam fark yaratan özellikleriyle bireysel yatırımcıların hayatını kolaylaştırıyor

Yatırım Dünyam kullandığı özel algoritmalar sayesinde, kullanıcıların ilgi ve ihtiyaçlarına özel hazırlanmış içerik önerilerini kısa özetler halinde sunarak sermaye piyasalarında kullanıcı deneyimini yeni bir noktaya taşıyor. “Yatırım Dünyam” içinden, Yapı Kredi Yatırım tarafından hazırlanan araştırmalara ve raporlara erişilebilirken, BIST verileri de canlı takip edilebiliyor, geçmişe dönük karşılaştırmalar ve teknik analizler yapılabiliyor. Yine Borsa İstanbul tarafından ücretli olarak sunulan anlık piyasa verileri, yatırım hesabı olan kullanıcılara Yatırım Dünyam’da ücretsiz olarak sunuluyor. Ayrıca ‘‘Hazır Listeler’’ menüsüyle, piyasayı takip edenlerin ihtiyaç duyduğu enstrümanların bir arada olduğu sayfalara kolayca ulaşılabiliyor. Bununla birlikte Yatırım Dünyam, detaylı teknik analiz yapma ve hisse detaylarına hızlı erişim imkânı da veriyor. Kullanıcılara sunduğu emir teyitleri, piyasa takvimi, fiyat, haber, sermaye artırımı, rapor ve öneriler gibi kapsamlı alarm çeşitleri ile yatırımcıların hayatını kolaylaştırıyor. Öte yandan Yatırım Dünyam’da pay piyasası alış ve satış emirleri birçok menüden kolayca verilebiliyor. ‘‘Al/Sat’’ menüsünden, ‘‘Portföyüm’’ ekranından, takip listesindeki menkul kodlarından, ‘‘Hazır Listeler’’den, Piyasalar, Hisse Bilgi sayfasından ve hisse kodunun yer aldığı tüm ekranlardan emir verilebiliyor.

Oyunlaştırma tekniklerinden de faydalanarak kullanıcıların profillerine uygun yatırım ürünlerini sunan “Yatırım Gurusu” da yine Yatırım Dünyam’da yer alıyor. 

Finansal okuryazarlığı artırmayı hedefliyor

Sanal portföy oluşturularak risk almadan yatırım stratejilerinin de test edilebildiği “Yatırım Dünyam” piyasalar hakkında sağladığı kolay anlaşılabilir ve sade içeriği sayesinde, bireysel yatırımcıların finansal okuryazarlıklarını da artırmayı hedefliyor. Ülkelerin gelişmişlik seviyelerinin önemli göstergelerinden birinin de sermaye piyasaları olduğuna inanan Yapı Kredi Yatırım, bu platform sayesinde özellikle finansal okuryazarlığı artırarak bireysel yatırımcıların daha fazla yatırım ürünü hakkında bilgi sahibi olmasını ve yatırımlarını çeşitlendirmesini amaçlıyor. Yapı Kredi müşterilerinin, internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifreleriyle ücretsiz giriş yapabildiği bu platform, yatırım hesabı olan kullanıcıların başka bir ekrana geçiş yapmadan alım-satım işlemleri gerçekleştirmelerine de olanak tanıyarak farkını ortaya koyuyor. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 118. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.