artwork

Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

7 ay önce

0

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi

Etki odaklı sürdürülebilirlik yaklaşımı ile Türkiyenin enerji dönüşümüne öncülük eden Enerjisa Enerji bu alandaki etkisini tüm topluma yaymak amacıyla Daha İyi Bir Gelecekplatformunu hayata geçirdi. 

Türkiyenin lider elektrik dağıtım, perakende satış, emobilite ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, enerjinin sorumlu üretilip sorumlu tüketilmesini sağlamak, hızlı ve yaygın bir ulaşım ağına öncülük ederek girişimlerin yatırımlarını desteklemek, enerji temelli sürdürülebilir uygulamalara öncü olup gelecek nesillerin verimlilik bilinciyle yetişmesine katkı sağlamak ve fırsat eşitliğiyle büyüyebilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hayatı Kolaylaştıran Çözümler

Enerjisa Enerji Daha İyi Bir Gelecekkapsamındaki projeleri ile dijital dönüşümü, fırsat eşitliği odağında girişimcilik ekosistemini ve sürdürülebilir turizmi destekliyor; çocuklarda enerji tasarrufu bilinci oluşturulmasına ayrıca destek oluyor. Enerjimi Koruyorum projesiyle 13 yılda ilk öğretim çağındaki 300 binden fazla çocuğa enerji verimliliği, enerji tasarrufu ve çevre bilincini aşılamak amacıyla eğitimler sunulurken, Sürdürülebilir Enerji Temelli Turizm Uygulama Merkezi-SENTRUM ile turizm merkezlerini örnek bir modele dönüştürüyor. İVME projesiyle Türkiyede enerji endüstrisinin gelişiminde fark yaratacak alanlarda, enerji sektörüne yönelik çözümler geliştiren 50den fazla girişime 4 milyon liradan fazla destek sağlıyor. İşimin Enerjisi projesiyle yatırım masrafı olmadan işletmelere performans ve verim odaklı çözümler sunuyor.  Eşarj ile elektrikli araç kullanıcılarını Türkiyenin ilk ve en hızlı şarj istasyonlarıyla buluşturuyor, bu yıl 1000 yeni istasyon hedefiyle sektöre öncülük ediyor.  Sensiz Olmaz projesiyle Türkiyenin dört bir yanındaki kadın, genç ve engelli bireyler için eşit çalışma ortamı oluşturuyor, iş hayatında fırsat eşitliğini her alanda destekliyor.   Enerji sektöründe dünyada tescilli ilk Dijital Dönüşüm Modeli E-ternal ile hem müşteri hem çalışanların hayatını kolaylaştıran, verimlilik hedefinde dijital çözümler sunuyor.

Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar

“Herkes İçin Daha İyi Bir Gelecek”

Doğal kaynaklarımızı korumak ve iklim değişikliği ile mücadele etmek noktasında sürdürülebilirlik projeleriyle Türkiyenin yeşil dönüşüm hedeflerine katkı sağlamaya devam ettiklerinin altını çizen Enerjisa Enerji CEOsu Murat Pınar, sürdürülebilir ürün ve hizmetlerle işlerini büyütürken gelecek nesillere daha akıllı ve yeşil bir dünya; herkes için daha iyi bir gelecek sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Pınar, “İnsan ve teknoloji odaklı sürdürülebilirlik ve verimliliği hedefleyen projelerimizle topluma ve çevreye fayda sağlamak için çalışıyoruz. Sürdürülebilir turizmi destekliyor, bunun için pilot uygulamaları hayata geçiriyoruz. Çocuklara enerji tasarrufu ve çevre bilinci aşılamak için eğitimler düzenliyoruz. Tüm bunları çeşitlilik, kapsayıcılık ve eşitlik ilkeleri ışığında, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Daha İyi Bir Gelecek” platformu kapsamında yerel ve uluslararası kalkınmayı güçlendiren sosyo-ekonomik projeler hayata geçiren IDEMA iş birliğiyle, KOBİ’lerin verimlilik süreçlerini belirlemeye yönelik ülke kaynaklarının korunmasına katkı sağlayacak Türkiyenin Verimlilik Haritası’nı ortaya koyan biraraştırma gerçekleştirdik. İşletmelerin verimliliğini yükseltecek stratejik planı da içeren çalışma ile önemli bulgular elde ederek bu alanda bir yol haritasını da ortaya koyuyoruz” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...