artwork

WPP CoFuture Stream’den notlar

5 yıl önce

0

WPP CoFuture Stream’den notlar

WPP CoFuture Stream Bosphorus, bu yıl İstanbul’un boğaz manzarasını kendine fon yaptı ve sıra dışı bir organizasyona imza attı.

Etkinlikte Türkiye’den ve dünyadan 100’den fazla konuşmacı panellerde hikayelerini aktardı. CoFuture Stream’in bu yıl en önemli özelliği ise Demet İkiler’in açılış konuşmasında da bahsettiği gibi duvarları yıkıp, klişeleri bir kenara bırakıp, unvanları atıp katılımcılarını buluşturmak oldu.

Vapurun unutulmazı: Burhan Pazarlama

“Hanımlar, beyler bu görmüş olduğunuz…” diye başlayan sesiyle ve hiç beklenmedik bir şekilde bir şeyler almamızı sağlayan Burhan Pazarlama yani Burhan Demircan Vestel’den Tunç Berkman ile bir araya gelip pazarlamanın dününü ve geleceğini yorumladılar.

Şehirde bir şeyler oluyor dememizi sağlayanlar

Kentte Yaratıcılık panelinde ise karşımıza son günlerde #spoileryeme diyen FilmEkimi’nin ve İstanbul Film Festivali’nin Direktörü Kerem Ayan, İKSV Pazarlama Direktörü İrem Akev Uluç, Kentvizyon Genel Müdürü Aslı Bakan ve İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer yer alıyordu. Şehrin kültür-sanat etkinliklerinin merceğe alındığı panelde yıllardır devam eden Bienal, film festivalleri gibi etkinliklerinin pazarlama endüstrisi içerisinde nasıl yer aldığı üzerinde duruldu.

Merve Özkaynak’tan tüyolar

YouTuber, influencer gibi kavramlar henüz pek konuşulmuyordu videolarını kaydettiğinde. Ama severek, samimi bir şekilde kendi deneyimlerini, hikayelerini kanalında anlatan ve yüz binlerce kullanıcıya ulaşan Merve Özkaynak, bu alanda başarılı olmanın ipuçlarını verdi.

Ece Üner ve Levent Kömür’den gerçek hikayeler

İğnelemeyi bir sanat olarak ele alsak ve bunu en güzel yapan birini örnek gösterecek olsak Show TV Ana Haber Anchorwoman’ı Ece Üner’i söyleyebiliriz. Üner, vapurun orta katında gerçekleşen panelde dinleyenlerine hikayeleriyle, deneyimleriyle keyifli dakikalar yaşatırken aynı zamanda onlara ilham da oldu.
Ece Üner hikayelerini anlattıktan sonra ise yerini yeni bir panelle Levent Kömür’e bıraktı. The truth is dead. Now What? İsimli panelde post-truth kavramını mercek altına alan Kömür, anlattığı hikayelerle de dinleyenlerin ilgisini çekti.

WPP CoFuture Stream etkinliği birbirinden değerli hikayeyi, deneyimi hem de Boğaz manzarası eşliğinde yüzlerce insana buluşturarak seferini tamamladı.

Senin için
Tümünü göster
WPP CoFuture Stream’den notlar-campaigntr
WPP CoFuture Stream’den notlar

WPP CoFuture Stream’den notlar...