Tüm zamanlara dokunan hikayeler

Sabancı Üniversitesi’nden Görsel iletişim tasarımı lisansıyla birlikte Sanat Kuramı ve Eleştirisi yan dalıyla sektöre adım attım, şu anda Publicis İstanbul bünyesinde sanat yönetmeni olarak çalışıyorum. 

Bomonti Filtresiz’in 10. yıl filminin yanında Tema Vakfı’nın Dönüşüm Muhteşem Olacak projesi ve Yemeksepeti relansman kampanyası, son dönemde içinde olduğum işlerden birkaçı. 

Doodle yapmak ve sanat tarihine olan ilgimin yanı sıra keşfedilmemiş TikTok videolarını tekrar tekrar izlemeyi de seviyorum.

İnsanlık tarihinin başlangıcını tasvir eden en önemli eserlerden biri olan Creazione di Adamo (Adem’in Yaratılışı), Tanrı ile Adem’in tam arasında yerini almış odak noktasında buluşulan iki el ile günümüze kadar gelen ikonik bir anlatım şekli.  

Aynı şekilde geçmişten günümüze markaların kendi hikayelerini; geçmişi tutan, anı yakalayan ve geleceğe göz kırpan anlatımlarla hedef kitleleriyle buluşturmak en önemli hedefleri haline geliyor.  

Zaman geçer, tarihin geleceğe anlatımı evrilir, değişir, dönüşür ve her dönem kendine özel bir anlatımla bir önceki devri kapatır. Markalar, günümüzdeki “markanın yaratılışını” sayısız aracı ile kendilerine en akılda kalıcı ve sürükleyici yolları bulup hedef kitleyle buluşturuyor.

Selin Dönmez

Publicis İstanbul Sanat Yönetmeni

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 117. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.