Tüketicileri için taptaze bir nefes: Nef

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur; yenilikçi yaklaşım benimseyerek sektörde farklı projeleriyle adından söz ettiren Nef’in vizyonunu, sunduğu konseptlerde dikkat ettikleri detayları ve iş birliklerini aktarıyor.

Gayrimenkul sektöründe on yılı aşkın bir tecrübeyle ve sosyal bir şirket olma hedefiyle yoluna devam eden Nef, tüm projelerini değer üretme üzerine inşa ediyor. Spor sponsorluklarına da oldukça önem veren marka, buradaki asıl amacın manevi kazanımlar olduğunun altını çiziyor ve sporun birleştirici gücüyle ileride de iş birliklerine devam edeceklerini belirtiyor.

Necla Eylül Durukan 11 yıldır Türkiye’de gayrimenkul alanında faaliyetlerini sürdüren Nef’in gerçekleştirdiği projelerdeki temel stratejisini öğrenmek isteriz. Projelerinizi nasıl bir bakış açısı ile tasarlıyorsunuz?

Erden Timur Nef olarak kendimizi gayrimenkul sektörüne yenilikçi yaklaşımı ile farklı bir soluk getiren tasarım ve inovasyon markası olarak konumlandırıyoruz. Daha iyi bir yaşama giden yolda keşfedilmemiş beklentileri karşılayarak ulaşılabilir yaşam alanları tasarlamayı ve sunmayı; bu yaşam alanlarında insanların birlikte mutlu anlar biriktirmelerini sağlamayı kendimize görev edindik. Nefesten gelen adımızın yansıttığı marka felsefemizi her daim yaptığımız işlerde gösterdik.

Hayata geçirdiğimiz konut projeleri ile ferah yaşam alanları yaratırken tüketicilere iyi bir yatırım seçeneği de sunuyoruz. İşimize bu şekilde yaklaştığımız için tüm projelerimizi farklı bakış açılarında ve yenilikçi bir vizyonla hayata geçiriyoruz. 

Diğer taraftan, Nef’in sosyal bir şirket olma vizyonu da var. Toplumsal değer üretmek, topluma değer kazandırmak, manevi dönüşümü yaşatmak ve geliştirmek bir lider olarak öncelikli odak alanlarımızdan biri. Bu bakış açısıyla 6 sene önce Nef Vakfı’nı kurduk ve bazı projeleri Nef Vakfı ile hayata geçiriyoruz. Vakıfta yürüttüğümüz tüm çalışmalar değer üretmek üzerine çünkü siz hayata geçirdiğiniz proje ile toplumda sadece bir değeri, bir kültürü dönüştürebilirseniz; bu yüz yıllık bir hizmet olur.

Necla Eylül Durukan Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımınız ile hayata geçirdiğiniz Arsa ve Fold Home konseptleriniz ile müşterilerinize ne sunuyorsunuz? Bu konseptlerde öne çıkardığınız özellik ne oldu, ayrıcalığı nedir? Projenin kapsamı ile ilgili detayları almak isteriz.

Erden Timur Nef Arsa projesi, konut sahipliğini her geçen gün zorlaşmasıyla insanlara bu konuda  alternatif bir yol sunmak adına hayata geçirdiğimiz yenilikçi bir proje. Arsa aslında konut ve ticari taşınmazlara göre her zaman daha kazançlı bir yatırım aracı ancak teknik bir iş. Yanlış seçim yapmak, hiç farkına varmadan büyük riskler üstlenmek de mümkün. O yüzden bir yatırım aracı olarak hak ettiği yerde değil. Biz arsa yatırımındaki riskleri ortadan kaldırarak, ödeme koşullarını ve tutarları çok daha geniş kitlelerin ulaşabileceği seviyelere çekerek bu çok değerli yatırım aracını hak ettiği yere getirmeyi hedefliyoruz. Özellikle konut almanın birçok aile için çok zorlaştığı bu zamanlarda, arsa ve konut yatırımının zamanlamasını kendi bütçelerine göre düzenleyebilecekleri, evlerini kendi takvimlerinde, kendi olanaklarına göre kademeli büyütebilecekleri, markalı ve Nef güvencesiyle bir ürün sunuyoruz. Arsa yatırımında imar, yol gibi sıkıntılar olurken bu yatırım Nef ile yapıldığında arsanızın alanı belli olur, ulaşım yolları planın içerisinde yer alır ve yollar Nef tarafından yapılır. Böylelikle arsa değer kazanırken hem yaşanabilecek hem de gelir getirecek ilave avantajlara sahip bir yatırım haline gelir.

Nef Folhome konsepti ise dünyada ilk kez Nef projelerinde uygulanan bir proje. Foldhome sakinleri şık tasarlanan evlerinde hayatlarını sürdürürken gelen misafirlerinizi kendilerine özel misafir odasında ağırlayabilir, profesyonel mutfakta beraber yemek yapabilir, sinema salonunda seçtiğiniz filmi izleyebilirsiniz. Bir bakıma Foldhome konseptinde, alışılmış sosyal tesislerden tamamen farklı bir bakış açısı sunarak evlere kişiye özel kullanım alanları yaratıyoruz. Foldhome’da tüm bu sosyal etkinlikleri mümkün kılan, başarılı bir tesis yönetim sistemiyle yaşayan, ihtiyaçlara göre gelişen bir mekanizma.

Bir evin içine sığamayacak hatta alışılmış sitelerin sosyal tesislerinin kapsayamayacağı kadar farklı odalar yaratan Foldhome sistemi, 5000 metrekarelik bir evin sahip olabileceği özellikleri sunan mimari bir yaklaşımdır.

Bir Nef keşfi olan Foldhome, Türkiye’de ve dünyada ilk defa Nef tarafından uygulanıyor. Foldhome’un temel amacı, evinize sığmayacak tüm odaların katlanarak evinize dahil edilmesini sağlamaktır. Böylece siz istediğiniz zaman, istediğiniz odayı evinize ekleyebilir, istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Kişiye özel kullanım alanlarından oluşan Foldhome’un en önemli özelliklerinden biri kullan-öde sistemidir yani kullanılmayan bir alan için dairelerden ayrı bir ücret alınmaz ya da aidata eklenmez. Daire sakinlerine dağıtılacak kişiye özel tanımlanmış kartlarla kullanılabilecek Foldhome odalarında, kullan-öde sistemiyle giriş yapılır ve sakinler odaları kendi özel alanları gibi kullanabilir. Foldhome üniteleri, her projede, her hedef kitlenin beklentileri ve ihtiyaçları analiz edilerek projeye özel tasarlanıyor.

Necla Eylül Durukan Ekim ayında Galatasaray Ali Sami Yen Spor Kompleksi ile bir sponsorluk anlaşması imzaladınız. Bu iş birliğinin detaylarından bahseder misiniz? Hedefleriniz nelerdir, sizin için ne anlam ifade ediyor?

Erden Timur Öncelikle Galatasaray’a gönülden bağlı bir taraftar olduğumu belirtmek isterim. Nef olarak Türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran sarı kırmızılı camia ile yolumuz 2016 yılında kesişti. O günden bugüne Galatasaray’ı Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası Ana Sponsorluğu ve Global Resmi Sponsorluğu ile destekledik; ayrıca Basketbol Erkek Takımı’nın ana sponsorluğu ile Galatasaray ile yol arkadaşlığımız devam ediyor. Bu yol arkadaşlığımız sürerken Galatasaray stadının isim sponsorluğu gündeme geldiğinde müthiş heyecanlandık. Geçtiğimiz ekim ayında imzaladığımız anlaşmayla Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Nef Stadyumu olarak değişti.

Spor sponsorlukları elbette marka değerini artırma yönünde katkı sunuyor ve kapsayıcılık anlamında markayı geliştiriyor fakat bu noktada da farklı düşünüyoruz. Sponsorluğu markaya katkı olsun diye yaparsak, niyetimizin sadece %10’unu hayata geçirmiş olacağımıza inanıyorum. İyi niyetli olan, ahlaka, değerlere ve başkasının hakkına önem veren insanların her zaman hayatta daha mutlu olduğunu, manevi ve maddi olarak kazandıklarını düşünüyoruz. Nef olarak yarattığımız değeri, topluma ulaştırmanın en etkin yollarından birinin spor olduğunu düşünüyoruz çünkü spor, bu anlamda sosyal yaşamda insanları bir araya getiren ve ortak bir paydada buluşturan önemli bir güç. Hem bedensel hem zihinsel hem de sosyal olarak sağlıklı bir toplum için sporun öneminin bilincindeyiz. Nef olarak attığımız her adımın mutlaka topluma bir faydası olması gerektiğini düşünüyoruz.

Necla Eylül Durukan İleriki zamanlarda başka kulüplerle iş birlikleriniz de olacak mı?

Erden Timur Yaşam alanlarında olduğu gibi Türk sporuna da nefes olmak için çıktığımız yolda sadece büyük takımlara ve markalara sponsor olmuyoruz. Karaçay Spor Kulübü’ne yaptığımız ‘umudun takımı Karaçay’ sloganlı sponsorluğumuz da ilk günden bu yana kesintisiz devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz iş birliklerimizi her geçen yıl artırıyor, takım sporlarına destek veriyor, gençlerimizin sporla bütünleşerek kendi yeteneklerini geliştirmelerine ve sporun yaşamımızdaki birleştirici gücünden faydalanarak daha iyi bir yaşamı kucaklamalarına olanak sağlıyoruz.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 119. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.