artwork

Toplumsal değişime öncülük ediyoruz

2 sene önce

0

Dünya çapında 40’tan fazla ülkede yaklaşık 39 milyon müşterisi olan ING Grubu’nun bir parçası olarak faaliyet gösteren ING Türkiye, iş modelini “Sürdürülebilir ve Sorumlu Bankacılık” temelleri üzerine kurarak toplumsal değişime öncülük ediyor ve çeşitli projelere destek veriyor. İçinde bulunduğu topluma karşı sorumluluğunu yerine getiren bir kurum olmayı hedefleyen ING, Türkiye’de de finansal okuryazarlık, teknoloji, cinsiyet eşitliği, spor ve sanat, eğitim gibi alanlarda toplumsal yatırımlar yapıyor ve toplumun kültürel gelişimine katkıda bulunacak projelere imza atıyor.

Bu doğrultuda kültür ve sanat alanında da toplumsal yatırımlar gerçekleştiren ING, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çeşitli festival ve eserlere verdiği destek kapsamında 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nin ana sponsorluğunu üstlendi. 2019 yılında 2. Uluslararası Gaziantep Opera Festivali’nin yanı sıra sahnelendiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynayan Romeo ve Juliet ve Mançalı Şövalye gibi klasiklerin de sanatseverlerle buluşmasına öncülük eden ING, Devlet Opera ve Balesi ile başlatılan iş birliği ile opera, bale ve çok sesli müziği daha geniş kitlelerle buluşturmayı amaçladı. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile başlattığı iş birliği ile ülkenin kültür sanat hayatını zenginleştirmeyi hedefleyen ING, sanatı daha geniş kitlelerle buluşturmayı ve sanat aracılığıyla yaratıcılık ve inovasyon kültürünü beslemeyi misyon olarak benimsiyor. ING Türkiye, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’ne verdiği desteği, Türkiye’de bu misyon çerçevesinde atılmış önemli bir adım olarak görüyor. 

ING Türkiye’nin kültür ve sanat alanında yaptığı yatırımların bir diğeri ise; sevilen oyuncu Şevket Çoruh tarafından kuruluşundan bu yana şehrin kültür-sanat hayatında önemli bir yer edinen ve Türkiye’de sahne sanatları adına önemli bir misyon üstlenen Baba Sahne’ye gerçekleştirdiği ana sponsorluk oldu. Diğer yandan söz konusu sponsorluk çerçevesinde, Baba Sahne’nin yapımcılığını üstlendiği bütün oyunlarda ING’lilere özel avantajlar da sunuldu. 

ING Türkiye ayrıca kültür ve sanata yaptığı yatırımlar çerçevesinde leisure sektörünün öncüsü Hillside ile 2019 yılında bir iş birliği gerçekleştirdi. Hillside Beach Club, Hillside City Club, Sanda Spa ve Cinecity sinemalarını kapsayan iş birliği paralelinde Etiler, Olivium ve Kipa Cinecity sinemalarının ismi de “ING Cinecity” olarak değişti. ING, Hillside’a sunduğu sponsorluk katkısına devam ediyor. 

Toplumların gelişmişlik seviyesini artıran kültür ve sanat çalışmaları ve bu çalışmalara yönelik yapılan toplumsal yatırımlar marka bilinirliği ve farkındalığına önemli katkıda bulunuyor. Toplumsal yatırımların her zaman sağlıklı ve sürdürülebilir bir dünya yaratmada önemli bir rol oynadığına inanan ING Türkiye bu bilinçle, kültür ve sanat alanında verdiği desteklerde, içinde bulunduğu topluma karşı sorumluluğunu yerine getiren bir kurum olma hedefiyle ilerliyor. 

ING Türkiye

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 113. sayısında yayımlanmıştır.