Taşlar yerine oturuyor

İlk sayımızı okuyanlar hatırlayacaktır. Kısaca “İz bırakmaya geldik” demiştik. Doğru yolda olduğumuzun sinyallerini alıyoruz ama şımarmaya niyetimiz yok, hatta tek endişemiz var o da bu işi nasıl daha iyi yapabileceğimiz. Okurlarımız içeriği oluşturanların ta kendisi ve bu işi en iyi bilenler de onlar. Sıkıysa hata yapın; anında paramparça ederler. Tolga’nın benim hayret ettiğim sakinlikle yönettiği editoryal süreç sanki yıllardır yayındaymışız hissiyatı uyandırıyor; tabii Burçin ve ekibinin özverili çabalarıyla.

Bir yandan yeni projeler, ekler, etkinlikler, dijital hazırlıklar vs. derken bunları kimle yapacağımız en önemli konu. Fabrikamız, makine parklarımız, binalarımız yok, sonsuz maddi kaynaklarımız da. Tek ihtiyacımız “insan sermayesi”.

Zeynep bu ay ilk örneğini göreceğiniz “What’s Next In Digital” ekinin ve bundan sonra yayınlacak yüzlerce özel editoryal projelerin koordinatörü olarak aramıza katıldı. Kendisine ve çok yakında aramıza katılacak olan bebeğine hoşgeldin demek istiyorum.

Campaign Academy, Campaign Challenge ve Campaign Rountable Discussions, Campaign Awards, Campaign Digital ve daha bir çok alt markamız için de hazırlıklarımız sürerken, yayıncı şirketimiz LIFT Content Factory’nin önümüzdeki günlerde konularında dünyanın en iyisi olan markaları da yayına sokma telaşı devam ederken (bu kez sadece dijital) bu iş yükünü paylaşmak üzere sevgili Ertuğ Özdemir, Yönetici Ortak olarak Nisan ayı itibarı ile aramıza katıldı. Yıllarca birlikte çalıştıktan sonra fazla ayrı kalamadık sanırım.

Bulunduğumuz sektörün kalite çıtasını yukarıya taşımak, sorunlarına sözcü olmak, çözüm yolları aramak ve bunları da sıkıcı olmadan, tekrar etmeden yapmak zor, ama tercihimiz bu.

Yapılacak çok iş var, lafı uzatmamak lazım.

Orhan Baba’nın dediği gibi; “Berhudar olun”. Sevgiyle,

Not; Emrah ve Ezgi sizi unuttum sanmayın 🙂

Ömer Erdem
Campaign Türkiye Yayıncısı

  • Bu yazı Campaign Türkiye’nin Mayıs sayısında yayınlanmıştır.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.