artwork

Sürdürülebilir ve değer yaratan projeler yaratmak için çalışıyoruz…

1 yıl önce

0

Zor bir dönemden geçiyoruz. Reklam ve pazarlama sektörü olarak, çalışmaya ve üretmeye belki de her zamankinden daha fazla sarılmalıyız. Değer yaratacak sürdürülebilir projeler, ürünler, teknolojiler tasarlamak ve hayata geçirmek en büyük hedefimiz olmalı. Bizler sorumlu davranan markaların yaratılmasına, projelerin hayata geçmesine ne kadar büyük destek verirsek, ülkemize azami fayda sağlayabiliriz. 

Reklamcılar Derneği olarak 2023 yılı için sürdürülebilir yardım projeleri üzerine çalışıyoruz. Birçoğunda süreci başlattık, hızla ilerliyoruz. 

Türk Eğitim Vakfı ile beraber bir fon yaratıyoruz. Detaylarını çok yakında sektörle paylaşacağız. Reklamcılar Derneği olarak, deprem afetinden etkilenen illerde bulunan İletişim ve Hakla İlişkiler Fakültesi öğrencilerinin eğitim hayatlarına destek olarak fona katkı sağlayacağız. Tüm üyelerimizden ve sektörden de beklentimiz, bu yardımların sürdürülebilir olması için destek vermeleri. 

Effie 2023’ü 13 Mart’ta başlattık. Bu sene Effie gelirlerimizden de yardım projelerine destek sağlayacağız. Şimdiden tüm reklam ve pazarlama sektörüne destekleri için teşekkür ediyoruz.

Antalya’da bulunan Akdeniz Reklamcılar Derneği ve Adana’da bulunan Güney Reklamcılar Derneği ile iletişim halindeyiz. Meslektaşlarımızın da desteğiyle, bölgedeki genç reklamcılara istihdam, öğrencilere staj imkanı sağlamak üzere üyelerimiz harekete geçti. 

Öncelikle afet bölgesine destek veren STK’lar olmak üzere, sivil toplumun farklı alanlarında çalışan kuruluşlara kreatif destek vermek üzere, STK’ları reklam ajanslarıyla bir araya getirmek üzere organize olduk. İhtiyacı olan STK’lar bizlere ulaşıyor, biz de Reklamcılar Derneği olarak üyelerimizle buluşturuyoruz. Umuyorum ki yakın zamanda güzel örnekler göreceğiz. 

Deprem ne yazık ki ülkemizin bir gerçeği… Bir daha böyle bir afet yaşamamak üzere, öğrendik ki hepimizin acil durumda nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmesi gerekiyor. Bunu düşünerek sektör çalışanlarına özel Deprem Hazırlık Eğitimleri planladık. AKUT Vakfı’ndan alınacak eğitimlerin ilkini Mart sonunda, ikincisini de Nisan’da gerçekleştireceğiz. 

2023 senesi ülkemizin için zor başladı… Umuyorum ki yılın devamında yaralarımızı yavaş yavaş saracağız. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında, daha güzel günler için çalışmaya devam edeceğiz. 

 

Reklamcılar Derneği Başkanı

Banun Erkıran

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 130. sayısında yayımlanmıştır.