Stephan Schneider: Game of Thrones’u adidas’la ölümsüzleştirdik

adidas Running Proje Yöneticisi Stephan Schneider ile özel ürünlerini konuştuk. adidas’ın ‘Yedi Krallık ve Duvar’ın ötesinde savaşan gruplardan nasıl esinlendiğini öğrendik.

adidas Running televizyon dizisi Game of Thrones ile final sezonu kapsamında bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda tasarlanan özel seri, hanedanlardan, ‘Yedi Krallık ve Duvar’ın ötesinde savaşan gruplardan esinlenen kahramanların ve kötü karakterlerin özelliklerini, renklerini ve detaylarını temsil etmek üzere dikkatle tasarlanmış sınırlı sayıda üretilmiş altı farklı Ultraboost içeriyor. Kendisi de GoT hayranı olduğunu belirten adidas Running’in Proje Yöneticisi Stephan Schneider, Ultraboost x Game of Thrones serisiyle ilgili merak ettiklerimizi yanıtladı.

Sercan Gökpınar adidas Game of Thrones için özel bir ürün hazırlamaya nasıl karar verdi?

Stephan Schneider Biz birbirlerini farklı bir alana çekebilen, yeni bir izleyicinin önüne getirebilen markalar ya da TV şovları ve dizilerle iş birliği yapmayı seviyoruz. Game of Thrones’la yaptığımız ortaklığı da bu bakış açımızın ve farklı kitlelere ulaşmamızı sağlayan açık kaynak stratejimizin bir parçası olarak görüyorum.

Sercan Gökpınar adidas’a GoT için özel seri seri üretim yapma konusunda neler ilham verdi?

Stephan Schneider Bu iş birliği bize yaratıcı olmanın yanı sıra GoT hikayesini de tamamen farklı bir yolla anlatma fırsatı da sundu. Bu seride iki ikonik markanın belirgin özelliklerini bir araya getirdik. adidas’ın performans odaklı ayakkabı teknolojisini Game of Thrones’un ‘hane’ motiflerinden ilham aldığımız cesur ve farklı renk çeşitleriyle birleştirerek Ultraboost x Game of Thrones silüetini oluşturduk.

Sercan Gökpınar adidas bu üründe sadece Game of Thrones hayranlarını mı hedefliyor? Dünyada pek çok ayakkabı koleksiyoncusu olduğunu biliyoruz. Bu tarz serilere nasıl tepki veriyorlar?

Stephan Schneider Tabii bu ayakkabılar şovu temel alıyor. Bu nedenle Ultraboost x Game of Thrones asıl olarak GoT hayranlarını heyecanlandırmak için tasarlandı. Ancak sadece koleksiyonerler tarafından değil, çok farklı izleyici gruplarından aldığımız tüm tepkilerin oldukça pozitif olduğunu söyleyebilirim. Koleksiyonerlere, tarzıyla kalplerine dokunabildiğimiz teknolojisiyle de sektörün lideri olan üst düzey bir koşu ayakkabısı sunmuş olduk.

Sercan Gökpınar Peki Stephan Schneider bu özel ürün hakkında ne düşünüyor?

Stephan Schneider Ben büyük bir GoT hayranıyım ve projenin tümünü yönetme şansım olduğu için diyebilirim ki bu iş birliğine kendi adıma da çok yatırım yaptım. Dolayısıyla bu koleksiyondaki her bir ayakkabı benim için çok şey ifade ediyor.

Sercan Gökpınar HBO ve adidas farklı ürünler için iş birliklerine devam edecekler mi?

Stephan Schneider Koleksiyon çok iyi karşılandı, bu konuda çok fazla istek var gibi görünüyor. Tabii gelecekte neler olacağını kim bilebilir? Her şeyde olduğu gibi, tüm bunlar fırsatın ne olduğuna, iki şirketin nerede olduğuna ve nihai çıktının ne olduğuna bağlı olarak değişebilir. Açıkçası bu, TV’deki en büyük programlardan birinin final sezonunu kutlamak için özel bir iş birliğiydi. Biz de bu yüzden bu hakkı almaya ve final için kalıcı ve benzersiz bir şey yaratmaya odaklandık. Sonunda da GoT’u ölümsüzleştirdiğimiz bu tasarımları yarattık.

Sercan Gökpınar Bize Ultraboost’un teknolojisinden bahseder misiniz?

Stephan Schneider Koleksiyondaki her bir ayakkabı, bitmeyen bir enerji döngüsünü sağlayan BOOST orta taban teknolojimize sahip. Ayrıca koşu esnasında hafiflik hissi veren Primknit tek parça üst bölüm ile topuğu destekleyen ve stabilize sağlayan ikonik topuk desteği ile tasarlandı. Ultraboost x Game of Thrones serisinin ayakkabı koleksiyonerleri, lifestyle kullanımını sevenler ve koşucular için mükemmel olduğunu söyleyebilirim.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 87. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.