Snapchat ve Instagram arasında alışveriş savaşları

Snapchat ve Instagram arasında alışveriş rekabeti hız kazanıyor. Instagram hikayelerine alışveriş sticker’ları eklenirken, Snapchat de Shoppable AR uygulamasını geliştirmeye başladı.

Snapchat ve Instagram arasında alışveriş rekabeti büyüyor.

Nisan ayında Shoppable AR ürününü test etmeye başlayan Snapchat, carousel tarzı bir fotoğraf serisinde birden fazla ürünü satışa çıkarıyor. Uygulamadan çıkmadan alışverişe olanak sağlayan ürün, Snapchat gözlükleri olan Spectacles ile bir arada sunuluyor. Ayrıca yeni bir satış stratejisi benimseyen Snapchat, Spectacles’ı geçtiğimiz hafta ilk kez Amazon’da da satışa çıkardı.

Alışveriş sticker’ları artık videolarda

Diğer yandan, Snapchat’ten sonra ortaya çıkan ve daha popüler hale gelen Instagram Stories, videolar içinde gösterilen ürünlerin satışı için yeni sticker’lar tasarladı. Daha önceden Instagram akışına entegre edilen alışveriş sticker’ları artık hikaye videolarında da yer alıyor. Instagram, Hikayeler’i günde 300 milyon kişinin kullandığını belirterek, “Kullanıcılar genellikle Hikayeler’i ilgilendikleri markalar hakkında bilgi almak ve yeni ürünlerden haberdar olmak için izliyor” yorumunda bulundu.

Geçtiğimiz yıl Snapchat’in reklam geliri %54 artışla 230 milyon dolara ulaşmış olsa da Instagram’ın 500 milyon günlük kullanıcısı karşısında sadece 191 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.