Shoppable AR Snapchat içinde alışveriş imkanı sunuyor

Snapchat selfie veya video filtrelerine bir yenilik getirdi. Artık Shoppable AR Snapchat içinde alışveriş imkanı sunuyor. Normal filtrelerle aynı şekilde kullanılan Shoppable AR, uygulamadan ayrılmadan alışveriş yapmaya olanak tanıyor.

Shoppable AR Snapchat içinde alışveriş yapmaya olanak tanıyor.

Mesajlaşma ve medya uygulaması Snapchat, Shoppable AR’ı “biz dizi ücretli lensin ticari olanaklar sağlaması” şeklinde tanımlıyor. Diğer filtrelerde olduğu gibi Shoppable AR’ı da kullanıcılar kendi videolarına ekliyorlar. Ancak bu filtrede yer alan buton, kullanıcıyı alışveriş sayfasına, uygulama yükleme sayfasına, videoya veya web sitesine Snapchat’ten ayrılmaya gerek kalmadan yönlendirebiliyor.

Shoppable AR Snapchat uygulamasının ilk denemeleri Clairol, adidas, “Candy Crush” oyununun yaratıcısı King ve STX Movie Studio ile gerçekleştirildi. Daha önce de Snapchat “denemek için kaydır” isimli bir artırılmış gerçeklik uygulaması daha hazırlamış ve BMW reklamında kullanmıştı. Video formatındaki reklam kaydırıldığında kullanıcının karşısına artırılmış gerçeklik ile tasarlanmış bir otomobilin içi çıkıyordu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.