Sektör kötü bir yıl geçirmedi

Pandemiyle birlikte ilk etapta taze program üretimi belirsizlik sebebi ile tamamen durdu.  Zaman içerisinde tedavi yöntemleri gelişip vakalar azalmaya başlayınca dünyanın tersine Türkiye’de bütün setler başladı ve tam gaz dizilerin üretimine devam edildi. Türkiye’deki reklam pazarı kısmen olumsuz etkilense de yeni çıkan reklamverenler; temizlik ürünleri, çevrimiçi alışveriş siteleri vb. sistemi ayakta tuttu. Yurt dışından da yeni eski tüm Türk dizilerine talep çok arttı ve aslında sektör kötü bir yıl geçirmedi.

Normalleşme süreci ile birlikte bulaşın hızla artması zaman zaman setlerin durmasına ve bazı haftalar bölümlerin yetişmesine engel olsa da, birçok set, hastalarını bir hafta on gün içerisinde setlere döndürerek çekimlere devam ediyor.

Dizilerin dışında eğlenceden tamamen kopan evdeki insanlar için müzik eğlence programları hayata geçti.

Normalleşme ile beraber kapanmalar da artarak geldiği için izleyiciyi ekran başında tutacak yapımlara devam etmeyi planlıyoruz. Muhtemelen ortalık açılınca ekran karşısında kimse kalmayacak ve herkes sokaklara dökülecek, o dönem yaza gelirse izlenme oranları dibe vurur. O dönemi fazla maliyetli olmayan işlerle geçirmeyi planlıyoruz.

Murat Saygı

Kanal D Genel Müdürü

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 111. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.