Samimi ve cesur adımlar atmak önemli

Ford Trucks olarak, markamızın varoluş sebebi sunduğumuz ürün ve hizmetlerle iş ortaklarımıza değer yaratarak sektörümüzü ve bağlı bulunan sektörleri daha ileri taşıyarak toplumsal fayda sağlamak. Bu doğrultuda tüm faaliyetlerimizi ülkemize katma değer sağlama bilinciyle yürütüyor ve faaliyetlerimizin marka amacımızla uyumlu olmasına özen gösteriyoruz. Hedeflerimizi belirlerken sadece markamıza değil, bu yolla topluma yapacağımız katma değerin ne olacağını sorguluyoruz. Bu değeri yaratırken ve varoluş sebebimizi ortaya koyarken en önem verdiğimiz konu ise samimiyet.

Yıllardır iletişimimizde altını çizdiğimiz gibi, biz “müşterilerimizin yükünü hafifletmek” için varız. Bir yandan sektörümüz için anlamlı ürünler, teknolojiler ve çözümler geliştirerek rasyonel yüklerine eğilirken, diğer yandan katma değerli hizmetler ve yaklaşımlar sunarak duygusal yüklerine odaklanıyoruz. Bunlara paralel olarak da cesur yatırımlar yapıyor, sektörün ve ülkemizin gelişmesine öncülük ediyoruz. Dolayısıyla varoluş sebebimiz ve bunu ortaya koyarken samimi ve cesur olmak bizler için oldukça önemli. 

Markanın amacını belirlerken öncelikli olarak sektörü iyi tanımak ve anlamak gerektiğine inanıyoruz ve tüm paydaşlarımızla yakın ilişkiler kurmaya özen gösteriyoruz. Türkiye’de üretim yapmanın ve 60 yılı aşkın süredir ülkemizin neredeyse her bölgesinde hizmet vermenin içgörüsü ile sektörün gerçek ihtiyaçlarına duyarlı, güven veren, esnek ve çözüm odaklı bir marka olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Markamızın varoluş sebebi ve buradan güç alan marka vaadimiz “Her yükte birlikte”nin bu hedefi en doğru şekilde ifade ediyor. Bizler iş ortaklarımızın deneyimlerini iyileştirmek ve en üst seviyeye taşımak için üç ana başlıkta fayda sunuyoruz. İlki rasyonel fayda; bunun için “işlerine” değer katıyoruz. İkincisi deneyimsel fayda; “iş ortaklarımıza” değer veriyoruz. Üçüncü ve son olarak ise duygusal faydaya odaklanıyoruz ve “kendilerini” değerli hissettirmeye çalışıyoruz. Bu üç başlık ile iş ortaklarımıza en üst seviyede fayda sağlayan ürün ve hizmetleri sunarken aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlayan ve uluslararası pazarlarda markamızın gücünün sağladığı itibar ve güveni sunuyoruz. Bununla birlikte, sektörün sürdürülebilir gelişimine katkı sağladığına inandığımız ekonomik ve güvenli sürüş eğitimleri gibi sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyoruz.

Ford Trucks olarak, iş ortaklarımıza gerek satış gerek satış sonrasında yaşattığımız deneyimlerle fark yaratıyoruz. Bizler müşteri ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunan bir marka olmakla sınırlı kalmayıp, onların yol arkadaşı olmayı taahhüt ediyor ve her zaman yanlarında olmaya çalışıyoruz.    

Üç yılı aşkın süredir yürüttüğümüz ve “ZOOM” adlı yaklaşımımızla, rekabetten ayrılarak müşterilerimiz ile kurduğumuz ilişkiyi daha ileri bir seviyeye taşıyoruz. Bu yaklaşımda, öncelikle bu ilişkiyi sağlıklı bir biçimde kurabilmek ve iş ortaklığımızı sağlam temellere oturtabilmek için müşterimizi yakından tanıyarak beklentilerini anlıyoruz. Sonrasında bu beklentilere cevap verecek çözümlerimiz ile iş ortaklığımızı geliştiriyor ve kendilerini özel hissetmelerini sağlıyoruz. Bu süreç aslında sürekliliği olan bir döngü, her aşamada onları tekrar tekrar dinleyerek sürekli aksiyon alarak ilişkimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

ZOOM yaklaşımı kapsamında ulaşmaya çalıştığımız nokta, iş ortaklarımızın her anında onların yanında olduğumuzu hissettirebilmek. Bizleri sadece ürün veya hizmet alabilecekleri bir marka olarak görmelerinin ötesinde, “yüklerini paylaşabilecekleri bir ortak” olarak görmelerini arzuluyoruz. 

Ortaya koyduğumuz tüm çalışmaların önemini en iyi markamızın vizyonu anlatıyor; “en verimli taşıma çözümleri ile değer yaratmak”.  Bu vizyona giden yolda daha çevreci, daha verimli ve daha sessiz bir taşımacılık için kritik rol üstlenecek yatırımlarımız ile ülkemize ve dünyaya katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda; Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği’nin (ACEA) Ağır Vasıta Yol Haritası Ortak Açıklaması kapsamında 2040 yılına kadar ağır ticari araç üretimimizi “0 emisyon” hedefiyle gerçekleştireceğimize söz vererek bu ortak açıklamaya imzamızı attık. Ayrıca iş ortaklarımız için daha verimli ürünler sunabilmek amacıyla sürdürdüğümüz alternatif yakıtlı araç çalışmaları ve otonom sürüş teknolojilerimiz, filo takibi, uzaktan yazılım güncelleme gibi bağlanabilirlik teknolojilerimizle birlikte etkileşimde olduğumuz tüm kanalların dijitalleşmesi gibi birçok projeyi eş zamanlı olarak yürütüyoruz.

Emine Coşkun

Ford Trucks Pazarlama Müdürü

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 114. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.