artwork

Rekabetin geldiği noktadan memnunuz

2 sene önce

0

Pandemi, her birimizin hayatını ciddi şekilde etkiledi. Hastalığa yakalanın yakalanmayın, tüm iş yapış  şekilleri, hatta dünyayı algılayış şekilleri değişti insanların. Bu süreçte biraz olsun nefes alabilmek ve  belki de güzel zamanları hatırlayabilmek için, erişilebilen her kanalda içerik tüketimleri de yükselişe geçti, sürecin beklenen sonuçlarından biri olarak. beIN CONNECT kullanıcılarımızın platformda  geçirdikleri toplam süre iki katına çıktı. beIN CONNECT olarak bizler de izlemelerdeki bu etkiyi, hemen  her tür içerikte gözlemleyebiliyoruz. Çocukların evde daha çok vakit geçirmesiyle ve buna bağlı olarak  ailece geçirilen vaktin daha değerli ve anlamlı hale gelmesiyle beraber animasyon yapımlarının tüketimi daha da ivmelendi. Artık yeni giren bir dizi ya da film, çok daha çabuk keşfediliyor ve tüketiliyor. Yaptığımız yeni anlaşmalarla, sevilen kült dizileri de kütüphanemize ekledik, burada da çok olumlu tepkilerle  karşılaştık. 

Ayrıca yine pandemi sebebiyle vizyona çıkma şansı bulamayan kaliteli yapımları da üyelerimizle  buluşturmaya devam ediyoruz. beIN CONNECT’te “Sinemalardan Önce” kategorisinden bu filmlere  erişilebiliyor. Her ay kütüphanemize eklenen 60’a yakın yeni filmin yaklaşık 20 tanesi bu şekilde  vizyona çıkamamış, Türkiye prömiyerini beIN CONNECT’te yapan özel yapımlardan oluşuyor. SİYAD’ın  seçtiği Yılın En İyi Filmleri listesinin çok büyük bir kısmı, 2021’in “Emma.”, “Pinokyo” gibi Oscar adayı  filmleri ve Festival kategorisine eklenen en iyi dünya sineması örnekleri de yine beIN CONNECT’in  artıları arasında. 

Normalleşme sürecine geçişle, belki izleme sürelerinde – artık daha çok dışarıda olmaya bağlı olarak – bir miktar azalma görülebilir ancak bu kaliteli yapımların daha az keşfedileceği ya da üyeliklerin  sonlandırılacağı anlamına gelmiyor. Rekabetin geldiği noktadan da memnunuz; güçlü rekabet, sektörün kalkınması ve sektörün ürünlerine karşı farkındalığın artması anlamına gelecek, bu ivmelenmenin beIN CONNECT olarak bize olumlu yansıyacağına inanıyoruz. 

beIN CONNECT 4 farklı ekrandan izleme yapılabilen ve ailenin her ferdine seslenen özel içeriklere  sahip bir platform. Arkasında Digiturk tecrübesi, beIN’in uluslararası yatırım gücü ve içerik  öngörüleri var. Dolayısıyla, sunduğumuz hizmetin arkasındayız ve değişen gündemlerle beraber  tüketicimizin nabzını daha iyi tutup, daha uygun içerikleri sunmaya önümüzdeki dönemde de devam  edeceğiz. 

Yatırımlarımız gerek beIN ORIGINALS içerikleri, gerekse dünyada ciddi gişe başarılarına ve izlenme  oranlarına ulaşmış yapımlar dahil olmak üzere birçok alanda devam edecek.

Digiturk – beIN CONNECT

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 111. sayısında yayımlanmıştır.