artwork

Project House için yüzde 100 HAVAS dönemi başladı

6 sene önce

0

1999 yılında kurulup, 2010 yılında HAVAS tarafından %51’i satın alınan Türkiye’nin ilk dijital merkezli ajanslarından Project House, kurucu ortaklara ait tüm hisselerin satışının gerçekleşmesiyle %100 HAVAS grubu şirketi haline geldi.

Project House yönetimi bu haberi, yaptığı şu açıklama ile duyurdu: “18 yıl önce Project House’u küçük bir odada kurduğumuzda hayallerimiz büyük olsa da global bir oyuncu olacağını düşünmemiz çok kolay değildi. Geçen yıllarda büyük bir gayretle ekiplerimizle beraber büyüdük. 2010’da dünyanın en büyük pazarlama iletişimi gruplarından biri olan HAVAS, %51’imizi satın alarak bize ve geleceğimize inandı. Son 7 yılda ise yerel ve sadece dijital iş yapan bir ekipten, global ve iletişimin bütün alanlarında yetkin olan bir ekibe dönüştük. Project House’un HAVAS şemsiyesi altında daha da büyümesi ve stratejik adımları atabilmesi için kurucu ortaklar olarak bizlerin hisselerimizi HAVAS grubuna devretme zamanımız geldi. HAVAS ile ilk ortak olduğumuz dönemde yaptığımız gelecek planları uyarınca, bu bir bitiş değil, tam tersine yeni ve güzel bir dönemin başlangıcı. 1999 yılında kurduğumuz Project House, kuruluşundan bu yana kendini sürekli yenileyerek ve her zaman alanında öncü bir ajans olarak istikrarlı bir büyüme yaşadı. HAVAS birleşmesi öncesinde Türkiye’nin ve EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldık. Son 7 yılda ise şirket değerini 14 kat artırarak kayda değer bir başarıya imza attık. Bugüne kadar emek veren tüm takım arkadaşlarımızın önemli katkısı olan bu güzel yolculuğu, 18 yıl boyunca beraberce yaşamaktan ve güzel bir exit hikayesi ile noktalamaktan dolayı çok mutluyuz.”

Yeni yönetim nasıl olacak?

Project House artık tamamen Havas şirketi

Sinan Günal, Serhat Akkılıç, Cüneyt Devrim, Mehmet Onurcan

 

Project House’un kurucu ortaklarından ve Temmuz 2016’dan itibaren HAVAS Digital ve Project House’da CEO’luk görevini yürüten Serhat Akkılıç ve yönetim kurulunda Project House’un Chief Growth Officer’ı olarak görev alan Cüneyt Devrim, hisse satışından sonra da görevlerine aynen devam edecekler.

Akkılıç ve Devrim, HAVAS grubuyla beraber oluşturdukları vizyonu hayata geçirmek ve ekiplerinin desteği ile çıtayı daha da yukarıya taşımak için çalışacaklar.

Project House operasyonlarından çıkan diğer kurucu ortaklardan Sinan Günal, pazarlama ve reklam teknolojileri de dahil farklı alanlarda, hem Türkiye’de hem de global ölçekte yeni yatırımların ve operasyonların peşinde yeni ufuklara yelken açıyor olacak.

Mehmet Onarcan ise bir süredir Türkiye’deki girişimcilik ve inovasyon ekosisteminin aktif oyuncularından biri haline gelmişti. Bir yandan Startup’lara yatırımcı, mentor ve girişimci kimliği ile destek olurken, diğer yandan kurucusu olduğu Mentors Network Turkey ile girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, büyük şirketlerin inovasyon ve dijital dönüşüm çalışmalarına destek vermek için faaliyetlerini artırarak devam edecek.