artwork

PRİDA İletişim Ödülleri 2022 başvuruları açıldı

2 sene önce

0

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin bu yıl beşincisini düzenlediği PRİDA İletişim Ödülleri’ne başvurular 10 Mart – 8 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacak. PRİDA’da bu yıl İDA üyelerine özel Altın PRİDA Ödülü ve uyarlama, spor ve sanat odaklı yeni kategoriler ile birlikte toplam 45 kategoride ödüller sahiplerinin olacak.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA)’nin başarılı iletişim projelerini, sürdürülebilir iş birliklerini, iletişim emektarlarını ve sektör çalışanlarını ödüllendirildiği PRİDA İletişim Ödülleri’nin beşincisine başvurular başladı. Bu yıl 3 yeni kategori ve Altın PRİDA Ödülü’nün dahil edildiği ödül programına başvurular 8 Nisan Cuma günü sona erecek.

Jüriden en yüksek puanı alan projeler PRİDA heykeli ile ödüllendirilirken 70 puanı geçen ve en yüksek puanı alan projeden en fazla yüzde 1 daha düşük puan almış projeler de ikincilik ödülünü almaya hak kazanacak.

İletişim danışmanlığı hizmeti almış projeler başvurabiliyor

PRİDA’ya Türkiye’de iletişim sektöründe faaliyet gösteren tüm şirketler başvurabiliyor. Başvuracak projelerde iletişim danışmanlığı hizmeti almış olması şartı aranıyor; kurumların kendi yapısı dahilinde çözüp hayata geçirdiği projelerin başvuruları kabul edilmiyor. Ödül programına 16 Ocak 2021 – 15 Ocak 2022 tarihleri arasında yürütülen iletişim çalışmalarıyla başvuru yapılabiliyor.

İDA Üyelerine Özel Altın PRİDA Ödülü

Jüri bu yıl İDA üyesi kurumların kategori birincisi projeleri arasından ‘Altın PRİDA Ödülü’ sahibi ajansı ve projeyi belirleyecek.

Ana değerlendirmede 6 ana başlık altında kazananlar belirlendikten sonra, Stratejik İletişim, Pazarlama İletişimi, Medya İletişimi ve Dijital & Sosyal Medya büyük ödülleri belirlenecek. Bu dört büyük ödül arasından jüriden en yüksek puanı alan başvuru, ‘Altın PRİDA Ödülü’ne sahip olacak. Altın PRİDA Ödülü’nü kazanan proje İDA’nın Türkiye temsilcisi olduğu Uluslararası İletişim Danışmalığı Birliği (ICCO)‘nun organize ettiği ICCO Global Awards 2022’ye gönderilecek. Ödül programına katılımında bir kategori için başvuru ücretini İDA karşılayacak, ayrıca kategori seçimi, organizasyon takvimi ve başvurunun uyarlanması konusunda da rehberlik edecek.

PRİDA İletişim Ödülleri’nde bu yıl Stratejik İletişim başlığı altında ilk kez Sanat Merkezli İletişim kategorisinde, Pazarlama İletişimi başlığı altında ise Uyarlama/Yerelleştirme ve Spor Odaklı İletişim kategorilerinde ödül verilecek.

Özel Ödüller başlığı altında bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğinde BAU İletişimde Yenilikçi Teknoloji Kullanımı, Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğinde Sürdürülebilirlik Fikirleri ve UNICEF iş birliğinde Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar ödüllerinin kazananları da belli olacak.

İDA Akademi Ödülleri Yeniden Başlıyor

İDA’nın 2020 yılında başlattığı ve geçen yıl pandemi nedeniyle ara verdiği İDA Akademi Ödülleri bu yıl yeniden başvurulara açılıyor. Üniversite öğrencilerini reel sektörün ihtiyaçlarıyla buluşturmak amacıyla, gençlerin gerçek brief’lere üretecekleri başarılı çözümler İDA Akademi heykelciği ile ödüllendirilecek. Başvurular 14 Mart – 15 Nisan 2022 tarihleri arasından alınacak.