artwork

Peak on Air, ASUS ROG ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi

2 yıl önce

0

Gece yarısı metroda oyun turnuvası mı olur?

Hem Türkiye hem de E-EMEA bölgesinde ASUS’un iş ortağı olan Peak on Air, gaming pazarına efsane bir oyun deneyimi ile yeni bir soluk getirdi.

21 Mart gece yarısı İstanbul M2 Metrosunun son seferinin tamamlanmasıyla, 01.00 ile 05.00 saatleri arasında, üniversitelerin e-spor kulüpleri ve canlı yayından etkinliğe bağlanan binlerce kişi ROG dizüstü bilgisayarın sahibi olmak için kıyasıya bir mücadeleye başladı. Gaming odası modunda dizayn edilen turnuva vagonunda soluk soluğa rekabet devam ederken, sosyal medyada davetiye kazanıp etkinliğe gelen 200’ün üzerinde takipçi; Pintipanda, Enis Kirazoğlu, Easter Gamers TV, 10000 days, Ubeka, Stratera, Karahan ve Noel Dayı ile keyifli vakit geçirdiler.

Metrodaki bu efsane oyun deneyim, 10000 days kanalında, Karahan’ın da katılımıyla online’a taşındı. Deneyime canlı yayında ortak olan binlerce kişi, metrodaki turnuva heyecanı yaşarken, 10000days&Karahan’ın sorularına cevap vererek ROG notebook ve 100 adet Gamepass kazanma şansı yakaladı!

Zaman-Mekan Bağımsız, Nerede Olursan Ol #ROGileOyunaDevam

Projenin fikir aşamasından, turnuvanın yönetimine, etkinlik alanının kurgulanmasından proje filmine kadar Peak on Air imzası taşıyan #ROGileOyunaDevam projesi ROG’nin sağladığı teknolojiyi ve gücü zaman-mekan bağımsız her yerde gamer’lara sunabileceğini deneyimletmiş oldu.

Deneyim Sınırlarının Ötesinde

Marka stratejisi doğrultusunda gamer’ların dünyasına yenilikçi bir deneyim tasarlayan ASUS ROG Türkiye ve Peak on Air, marka stratejisi doğrultusunda aynı inancı ve tutkuyu paylaşarak sınırların ötesinde bir proje gerçekleştirdi.

Markaların iletişim kabiliyetlerini doğru yönlendirdiğinde hayal gücünün sınırı olmadığını gösteren #ROGileOyunaDevam etkinliği, tüketici ve marka arasındaki bağları hem online hem de offline’da nasıl güçlendirebileceğinin bir örneği niteliğinde.

“Challenge”lar devam edecek mi?

Önümüzdeki günlerde oyunseverlerin gözü ROG’de olmaya devam edecek. #ROGileOyunaDevam etkinliği, bir sonraki challenge için hayal gücünü zaman/mekan bağımsız bir noktaya çekmiş durumda.

Peak on Air Instagram
Asus ROG Türkiye Instagram

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...