artwork

OCAK 2012

12 yıl önce

0

Sayı: Nisan, 2012

 

[one_half last=”no”]

İÇİNDEKİLER

10 The Month
Reklam, marka, PR, dijital iletişim alanında bu ay tüm dünyada ve Türkiye’de neler oldu? Son gelişmeler ve aktüel haberler.

26 The Works
Kreatif çalışmaların analizi, Türkiye’den ve dünyadan son kampanyalar…

36 Lüks markalar artık birer yayıncı
Lüks markalar kendi dergilerini yayınlama ve hikayelerini bu dergilerle büyük kitlelere anlatma yolunda ilerliyor.

42 Radyo reklamları nasıl canlanacak
Satın alma kararları üzerindeki etkisi ile öne çıkan radyonun reklamverenlerin gözündeki değerini ve reklam mecrası olarak etkinliğini artırmak için neler yapmak gerekiyor?

44 Uzman TV yıllar sonra ilk kez kar etti.
UzmanTV neden uzun süre medya satın alma şirketlerinin Excel dosyalarına giremedi? Sonra ne oldu da para kazanmaya başladı? Uzman TV’nin kurucusu Ersan Özer anlattı.

46 Global stratejiler lokal dokunuşlarla zenginleşiyor.
Unilever, global stratejilerini lokal dokunuşlarla zenginleştiren bir yaklaşım izliyor ve bu amaç doğrultusunda Lowe İstanbul’la çalışıyor.

52 Bu işin içinde bir oyun var.
Oyunlaştırma yani “gamification” müşteriyle bağlantı kurmanın bir yöntemi olmanın ötesine geçti, iş süreçlerinin parçası haline geldi.

56 Sıkıcı marka olmamanın sırrını Seth Godin veriyor.
Markalaşma ve sosyal medya hakkındaki düşüncelerini anlatan Seth Godin, “Konuşulmaya değer bir şey üretirseniz, insanlar ürününüzden bahsedecektir.” diyor.

60 Yeni hedeflere yelken açın.
PR endüstrisi mesajı, hizmet verdikleri markaların haber editörlerine ulaştırmakta usta. Ancak artık hedef kitleleriyle doğrudan iletişim kurmalarının zamanı geldi.

62 PR sektöründe İngiltere-Rusya-Türkiye üçgeni
İngiltere, Rusya ve Türkiye’de halkla ilişkiler sektöründe yöneticilik yapan Grayling Avrasya ve Güney Doğu Avrupa Bölge Müdürü Shirley-Hanley Ryder bu birbirinden farklı üç pazarı karşılaştırdı.

64 Ekvador Cumhuriyeti iletişimini Türk ajansa teslim etti.
Bize oldukça uzak bir ülke olan Ekvador, iletişim çalışmalarını yürütmek için İstanbul Sun Ajans MC PR ekibini tercih etti. Peki, neden?

70 Röportaj Tevfik Şems Naipoğlu
Uzun süre Grey’de kreatif grup direktörlüğü yapan, ardından kısa bir aşçılık deneyimi yaşayan Naipoğlu, “yuvası”na bambaşka bir görevle döndü.

72 Röportaj Görkem Yeğin
Geleneksel reklamcılıktan dijitale geçiş yapan Görkem Yeğin, sürekli gelişen dünyada dinamik ve takipçi olmak gerektiğine inanıyor.

76 Fancy vs. Pinterest
Sosyal ağların yeni fenomeni olan Pinterest, bugünlerde sosyal ticarete odaklanmasıyla atağa geçen rakibi Fancy ile kapışıyor.

[/one_half]

[one_half last=”yes”]

77 Facebook reklamları işe yarıyor mu?
Facebook’un 2011 geliri 3.71 milyar dolar. Bu gelirin büyük bir bölümünün kaynağı olan reklamların verimliliği ise her zaman tartışma konusu.

88 Yükselen değer içerikle pazarlama
İçerik kraldır, içeriği iyi kullanan markalar ise gönüllerin fatihi… Artık markalar için içerikle pazarlama alanında kendini gösterme zamanı. Bu işin sırlarını içeriğin kralları Campaign Türkiye’ye anlattı.

94 Röportaj Vuslat Doğan Sabancı
Çalışanlarını iyi motive edebilen, kurum içinde dengeli ve etkili bir iletişim kurabilen ve çalışanlarını tanıyıp konuşabilen markalar müşterilerle de iyi iletişim kurabiliyor.

98 Kreatiflerin en sevdikleri reklam müzikleri
Reklam kampanyalarının vazgeçilmez öğesi reklam müziklerini masaya yatırdık ve kreatiflere kulakların pasını silen, hafızalarda yer eden en sevdikleri reklam müziklerini sorduk.

100 Röportaj Dave Robinson
Türkiye’deki PR sektörünün artık çağ atlaması ve değişmesi gerektiğine inanan Hill+Knowlton Strategies’den Dave Robinson ile Ortadoğu, Asya, Afrika ve Türkiye’yi kapsayan ilginç sorumluluk alanını ve PR’ın ne olup ne olmadığını konıuştuk.

104 Röportaj Roy Haddad
JWT Orta Doğu ve Afrika Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Roy Haddad ile islami değerlerin iletişimi ve reklamcılığı nasıl etkilediğini konuştuk.

110 Facebook Stüdyo reklam ödülleri sahiplerini buldu.
Sosyal medyanın gücünden yararlanıp kitleleri peşinden sürükleyen, özellikle sosyal farkındalık yaratmayı amaçlayan kampanyalar ödüllendirildi.

118 Röportaj Brian Terkelsen
Starcom MediaVest Group Liquid Thread yapılanmasının Küresel Başkanı Brian Terkelsen, markalı içerikte hikayenin ve marka kişiliğinin önemine değindi.

122 PRcılar için buluşma saati
İletişim sektöründen profesyoneller Mayıs 2010’dan beri her ayın son cuması bir araya geliyor. Buluşmalarda farklı alanlardan iletişimcileri görmek mümkün.

124 Romalıların “yaşa ve yaşat” kuralı dDf ofisinde
Eski bir şapka fabrikasındaki dDf ofisi 80 kişilik ekibe keyifli bir çalışma ortamı yaratırken tüm çalışanlardan yansımalar ve etkiler taşıyor.

128 The Voice
Bu kez paydaşa göre iletişim stratejisi konuştuk. Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde heyecanlı ruhlar, yenilikçi zihinler buldum. Genelde konu reklam olur, burada paydaş konuşmaya başladık.

[/one_half]

Senin için
Tümünü göster
OCAK 2012