artwork

Neutrogena kadınlara teşekkür ediyor

3 yıl önce

0

Neutrogena 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde üzerimizde eli,  emeği olan tüm kadınların “#EllerineSağlık” dediği kampanyasını hayata geçirdi.

Neutrogena ocak ayında yaptırdığı araştırma sonuçlarına göre pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl evde en çok yapılan aktiviteleri içgörü olarak kullandığı filmiyle “yıpranan ellerinize sağlık” mesajını vermişti. Bunu yaparak pandemi döneminde, ekstra efor gösteren herkesin ellerine sağlık diyerek insanları ve emeği, tüketicinin yanında olarak desteklediğini ortaya koydu. İletişimini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de sürdüren Neutrogena “üzerimizde eli, emeği olan tüm kadınların #EllerineSağlık” mesajı verdiği kampanya ile hayatımızın her anında eli olan kadınlara teşekkür etti. 

Kadın ve kadın emeğinin yanında olan Neutrogena, farkındalık yaratmanın ötesine geçip çözüm üretebilmek için bu iletişimini şekillendirdi. Bu Kadınlar Günü’nde problemin özüne indi, burada düşük empati ve iletişimsizlik yer alıyordu. Empati ve iletişimi gösteren en temel öğe olan “teşekkür etme” kavramı ise kültürel olarak düşük seviyelerdeydi ancak teşekkür etmenin ve emeği takdir etmenin en kolay yolu “ellerine sağlık” sözünü burada da kullandı. 

İletişiminde ise kadının toplum için ne kadar önemli olduğunun farkındalığını sağlama noktasında “hayatımızda ne çok kadının eli var” diyerek doğrudan veya dolaylı yollardan emeği olan kadınları örneklendirdi ve “ellerine sağlık” dedi. Burada emeği takdir edip teşekkür etmeyi teşvik ettiği iletişimlerini; televizyonda, dijital platformlarda, açıkhavada ve radyolarda insanlarla buluşturdu.

O ellere çok iyi bakıyoruz

“Aldığımız ilk nefeste, öğrendiğimiz harflerde, en yeni teknolojilerde, giydiğimiz kıyafetlerde ya da içtiğimiz bir çayda eli, emeği olan tüm kadınların ‘Ellerine Sağlık’ diyoruz ve o ellere çok iyi bakıyoruz” mesajının verildiği reklam filminde üzerimizdeki o ellerin Neutrogena koruması altında olduğu vurgusu yapılıyor.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 110. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...