artwork

Michelin’den yeni logo

6 sene önce

0

Markanın sembolü lastik adam “Bibendum” ile tüm dünyada bilinirliği en yüksek ve ikonlaşmış markalardan biri olmayı başaran Michelin, görsel kimliğinde önemli bir değişikliğe giderek kurumsal ve ticari logolarını değiştirdi.

120 yılı aşkın süredir Grubun iletişimini sadakatle destekleyen Bibendum’u logosunun merkezine yerleştiren Michelin, yeni logosuyla geleceğe dönük, vizyoner bir duruş sergilerken, mottosu ‘İlerlemenin En İyi Yolu’na atıf yaparak yönünü geleceğe çeviriyor. Bibendum’un dışa dönük ve eli açık duruşuyla müşterilerini de bu yola davet eden Michelin, öncülük rolünü ise müşteriye bırakıyor. Michelin yeni logosuyla hem düşünceli günlük yol arkadaşı rolünü koruyor hem de müşterileri için yolculuk deneyimini geliştirerek güven duygusunu güçlendiriyor.

Ticari logosunda da değişikliğe giden Michelin, bu logoda da Bibendum’u merkeze alarak markanın dinamik duruşunu ve güven duygusunu ön plana çıkarıyor. Bibendum’un dost canlısı bir şekilde elini yukarı kaldırdığı duruşu her zaman müşteriye yakın bir yol arkadaşı olacağının teminatını veriyor.