Maximum Mobil

İş Bankası satın alma deneyimini uçtan uca yaşatacak bir ekosistem bakış açısıyla tasarlanan mobil uygulaması Maximum Mobil’i kullanıma sundu.

İş Bankası, iOS ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında kullanılabilen Maximum Mobil ile sadece İş Bankası müşterileri için değil, diğer tüm bankaların kart müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak çözümler sunuyor.

Maximum, 16 yıldır devam eden yolculuğunda hayatı maksimumda yaşatma vaadiyle bir alışveriş kartının ötesine geçerek kullanıcılarının günlük hayatına değer katan bir kredi kartı programı olarak farklılaştı. Maximum Mobil ile Maximum markasının söz konusu vaadi mobil hayata uyarlanmış oldu. İdeal müşteri deneyimi odağı ile; “minimum eforla maksimum değer”, “kolaylık ve hız odaklı kullanıcı deneyimi”, “her kullanıcıya özel kişisel içerik”, “yaygın erişim ve iş ortağı ağı” ve “yaşayan, dönüşen, gelişen servis” anlayışıyla Maximum markası, bir ödeme aracının ötesinde kullanıcıların anlık ihtiyaçlarına cevap veren ekosistem bakış açısı ile yeniden tasarlanarak mobil platforma taşındı.

Satın alma deneyimini herkes yaşayacak

Dijital bir ekosistemde ödeme ve uçtan uca satın alma deneyimi tüm kart kullanıcılarına açıldı.

Kart yönetimi ve alışveriş işlemlerinde sunmuş olduğu çok sayıda özelliğin yanı sıra Maximum Mobil’i diğer mobil ödeme uygulamalarından farklılaştıran özelliği; diğer banka kredi kartı müşterilerinin de faydalanabileceği şekilde satın alma deneyimini uçtan uca yaşatacak bir ekosistem bakış açısıyla tasarlanmış bir platform olması. Maximum Mobil ekosisteminin ilk partnerleri Cinemaximum ve Petrol Ofisi A.Ş. oldu.

Maximum Mobil kullanıcıları, uygulama üzerinden kart bilgilerini ayrıca girmeye gerek olmadan, film, salon, seans ve koltuğunu seçerek hızlı ve kolay bir biçimde Cinemaximum bileti alabiliyor ve gişeye uğramadan doğrudan salona ulaşmanın keyfini yaşıyor.

Petrol Ofisi Öde-Geç uygulaması ile İş Bankası ve diğer tüm banka kredi kartı kullanıcıları araçlarından inmeden akaryakıt alma konforunu yaşıyor. 

İlerleyen dönemde; Maximum Mobil ekosistemine dahil olacak yeni iş ortakları ile kullanıcıların günlük hayatlarını kolaylaştıracak dijitalde uçtan uca tasarlanmış satın alma deneyiminin zenginleştirilmesi planlanıyor.

Maximum Mobil kullanıcılarına neler sunuyor?

– Maximum Mobil ile anında kampanya ve kart yönetimi: Maximum Mobil ile kullanıcılar; zengin kampanya fırsatlarını anında görüp katılabiliyor, lokasyonlarına en yakın kampanyaları görüntüleyebiliyorlar. Ayrıca kart harcamalarını da detaylı olarak takip edebiliyor, ihtiyaç duyduklarında limit artırımı yapabiliyor ve taksitli nakit avans kullanabiliyorlar. Ve kartlarını kaybettiklerinde kartı geçici olarak kullanıma kapatabiliyorlar.

– Maximum Mobil ile ödeme işlemlerinde büyük rahatlık: İş Bankası ve diğer tüm banka kredi kartı kullanıcıları Maximum Mobil ile ödeme işlemlerini de anında gerçekleştirebiliyorlar.

Maximum Mobil uygulamasıyla kullanıcılar gerek fiziki iş yerlerinde gerekse mobil üzerinden yaptıkları alışveriş işlemlerinde ödemelerini cep telefonlarıyla hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabiliyorlar. Android 4.4.2 ve üzeri işletim sistemine sahip NFC uyumlu cep telefonlarıyla temassız POS özelliği bulunan iş yerlerinde cep telefonlarıyla temassız ödeme gerçekleştirebiliyorlar. iOS kullanıcıları da unutulmamış ve QR ile ödeme yapma kolaylığı da uygulamaya dahil edilmiş. Maximum Mobil kullanıcıları, uygulamaya tanımladıkları kartlarıyla Türkiye genelinde 50’den fazla anlaşmalı kurumun faturasını da mobilden anında ödeyebiliyor.

– Dijitalde anında kart özelliği de Maximum Mobil’de: İş Bankası müşterileri, talep ettikleri kredi kartlarının fiziken ulaşmasını beklemeden, bu kartlara Maximum Mobil’den tanımlanacak sanal kartları ile iş yerlerinden mobil temassız işlem ya da internetten alışveriş yaparak ihtiyaçlarına anında çözüm bulabiliyorlar. Maximum Mobil’in bu özelliği sayesinde, İş Bankası müşterilerinin kayıp, çalıntı nedeniyle kartlarının yenilenmesi durumunda, fiziki kartın teslimi beklenmeden, alışveriş ihtiyaçları Maximum Mobil ile sanal kart üzerinden karşılanabiliyor.

Ne dilersen dile Maximum Mobil’de!       

Maximum Mobil lansman iletişimine TV reklam filmi ve saha etkinlikleriyle start verildi.

Cem Yılmaz, Mert Fırat ve Müge Boz üçlüsünün rol aldığı Maximum Mobil lansmanı reklam serisinin ana filminde Mert Fırat ve Müge Boz aileleriyle kahvaltı etmeye çıkan bir çifti canlandırırken, Cem Yılmaz da sihirli lambadan çıkan bir cini oynuyor. Medina Turgul DDB imzası taşıyan reklam serisinde, mucizeler yaratmaktan bıkan lamba cini mobil uygulamanın gelmesiyle rahata ererek, sürekli rahatsız edilmekten kurtuluyor. Yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün yaptığı reklam filminin prodüksiyon sürecini Böcek Yapım üstlendi. 2 gün süren çekimlerde 130 kişilik bir ekip çalıştı.

Maximum Mobil’in sahadaki tanıtım etkinlikleri ise İş Bankası’nın Levent’teki genel merkezinden başladı. Dikkat çekici tasarıma sahip stantlara uğrayan İş Kuleler’deki çalışanlar ve ziyaretçiler büyük telefon ekranlarından uygulamayı birebir deneyimleme imkanına kavuştu.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Nisan 2017 sayısında yayınlanmıştır.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.