artwork

Marka Konferansı’nda Yapı Kredi farkı

4 yıl önce

0

Var olduğu ilk günden beri İstanbul’dan ilham alan; cesur, kozmopolit, dinamik, renkli, yenilikçi, farklı görüş ve inançları kucaklayan karakteriyle İstanbul’a çok benzeyen Marka Konferansı’nın bu yılki teması İstanbul… 

Marka Konferansı’na 18 yıldır ana sponsor olarak destek veren Yapı Kredi World, katılımcılara yine ilham kaynağı oldu. Yapı Kredi’nin 75. yılı vesilesiyle, Yapı Kredi Kültür Sanat Binası’nda sunduğu Abrakadabra Sergisi ile dikkatleri üzerine çeken sanatçı Halil Altındere, gazeteci Çınar Oskay moderatörlüğünde “Şimdi Bu Topraklarda Yaşama Zamanı” adlı konuşmasıyla katılımcılarla buluştu.

Gündelik hayattan nesneleri dönüştürerek ürettiği heykeller ile izleyiciye farklı bir deneyim sunan Halil Altındere, Marka Konferansı’nda sergilenmek üzere eserlerinden özel bir seçki hazırladı. Altındere, Yapı Kredi özel alanında 2 gün boyunca sergilediği “Half Assistant”, “Hat of Houdini” ve “Magic Piano” eserleriyle katılımcılara keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattı.  Altındere’nin heykelleri Yapı Kredi özel alanında yer alırken, bu etkinlik için özel olarak ürettiği ve ilk defa izleyiciyle bir araya gelecek polis limuzini de Çırağan Palace Kempinski’nin bahçesinde katılımcıları karşıladı. 

İstanbul’a Tat Katanlar

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen ve Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Doğuş Hospitality Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nafiz Karadere “İstanbul’a Tat Katanlar” konuşmasında Yapı Kredi ve d.ream iş birliğini ele alarak İstanbul’a nasıl değer kattıklarını anlattılar.