artwork

MARKA Konferansı 2018 – 2. gün

5 yıl önce

0

 

MARKA Konferansı 2018, 2. gün oturumları ile devam etti.

Birbirinden önemli konuşmacıların sahne aldığı ilk günün ardından ikinci gün de tüm hızıyla devam etti. İlk gün ile ilgili akışı buradan bulabilirsiniz.

MARKA Konferansı 2018’in 2.gününde Tüm Zamanların Marka Konferansı Moderatörü BJ Cunningham, günün açılış konuşmasını yapmak için sahneye çıktı.

BJ Cunningham

BJ Cunningham

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BJ Cunningham’ın ardından günün ilk konuşmasını gerçekleştiren Florida International University Fizik Profesörü Yeşim Darıcı, Balçiçek İlter’in sorularını cevapladı.  Dinleyicilere “Kendimi kadın hakları alanında çalışıyor olarak görmüyorum, kadın hakları insan haklarıdır.” açıklamasını yaptı ve Florida International University’de kendisi hakkında denilen bir yakıştırmayı paylaştı;  “Bana Florida’da Physics’s Bunny derlerdi. Bir sene sonra ise Dragon Lady demeye başladılar.”

Yeşim Darıcı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NMC Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ve Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Yeni Şehircilik” konusu hakkında sunumlarını gerçekleştirdi.

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık yeni şehircilik düzeninde hayatlarımız daha soyut ve izole bir hale geldi, dedi.

NMC Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ise konu hakkında şu açıklamayı yaptı; bizim en değerli markamız İstanbul’dur ve bu markayı korumak hepimizin görevidir.

Nuri Çolakoğlu&Ahmet Akbalık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Tasarım Direktörü Erdem Akan ve Tasarımcı Terri Pecora “İyi Arkadaşlık=İyi Tasarım” panelinde, BJ Cunningham’ın sorularını yanıtladılar.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Tasarım Direktörü Erdem Akan: “Günlük için analitik, gelecek için daha derin bir araştırmaya ihtiyacınız vardır. Vitra da taze ve modern fikirlere her zaman açıktır.” dedi.

Erdem Akan&Terri Pecora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moda Tasarımcısı Philipp Plein, GQ UK Genel Yayın Yönetmeni Dylan Jones’un sorularını “Lüksün kalıplarını kıran modacı” panelinde yanıtladı.

Moda Tasarımcısı Philipp Plein: “Değişim çok önemli. Markalar da artık tüketiciyi kendilerine çekmeleri gerektiğini anladılar.”

Philipp Plein

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Yolculuk 50 Yılında: Konutta Marka Olmanın Ötesinde, Bir ‘Yaşam Markası’ Olmak…” panelinde Mesa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Gazeteci ve Yapımcı Balçiçek İlter’in sorularını yanıtladı.

Mesa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu: “Ev kelimesi insanların yaşadıkları coğrafyalara göre çok farklı şeyler ifade ediyor. Mesela bizde ev, yuva dediğimiz, gerçekten çocuğumuz gibi gördüğümüz bir şey.” dedi.

Erhan Boysanoğlu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Influencer ve Uluslararası Model Stephen James ve İngiliz Moda Konseyi İcra Kurulu Başkanı Caroline Rush, “Fark Yaratarak Fark Atmak” panelinde bir araya geldiler.

İngiliz Moda Konseyi İcra Kurulu Başkanı Caroline Rush: “Genç bir yeteneği bulduğumuzda onun sürdürülebilir olması bizim elimizde. Elinizdeki verileri bir sonraki nesille paylaşın. Bizim işimiz, onların daha hızlı yükselmesini sağlamak.” dedi.

Influencer ve Uluslararası Model Stephen James: “Marka yüzü olmak yerine bir marka koleksiyonu yaratmak istiyorum. Böyle bir değişiklik için planınız olmalı ve nereye gideceğinizi bilmelisiniz. Vizyonunuza iyi karar vermelisiniz.” dedi.

Stephen James& Caroline Rush

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moda Tasarımcısı Roland Mouret, “Kimlikten Gelen Yaratıcılık” sunumunu gerçekleştirmek için sahne aldı.

BJ Cunningham’ın sorularını cevaplayan Moda Tasarımcısı Roland Mouret: “İnsanlar bana modanın piri diyor ama bir işin piri olmadan önce kölesi olmalısınız.” dedi.

Roland Mouret

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dDf Kurucusu Prof. Dr. Esra Ekmekçi, dDf Kurucu Ortağı Arhan Kayar ve Gazeteci Mirgün Cabas, “Değişerek Yenilenmek” panelinde buluştular.

dDf Kurucusu Prof. Dr. Esra Ekmekçi: “Bizim odak noktamız; insan, kent ve tasarım.” dedi.

Esra Ekmekçi, Arhan Kayar, Mirgün Cabas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kramp Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı Ahmet Akın, “M Jenerasyonu Kadınları: Dünyada Pazarlamanın Kurallarını Değiştiren Genç Müslümanlar” isimli sunumunu gerçekleştirdi.

Kramp Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı Ahmet Akın: “M Jenerasyonundaki Müslüman kadınlar, hem İslam’ı yaşayabilecekleri hem de spor ve sanatta kendilerini geliştirebilecekleri alanlara yöneliyor.” dedi.

Ahmet Akın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Çukur: Hayatı Durduran Dizinin Psikanalizi” panelinde Oyuncu Ercan Kesal ve Senarist-Film Yönetmeni Gökhan Horzum, Show TV Ana Haber Sunucusu Ece Üner’in moderatörlüğünde bir araya geldiler.

Oyuncu Ercan Kesal: “Ben bir tıp doktoruyum. Kamera karşısına 47 yaşında geçtim. Oyunculuk alanında hiçbir eğitimim yok. Seyirci istediği şeyi gördüğü için Çukur’u izlemeye başladı ve devam etti.” dedi.

Ercan Kesal,Gökhan Horzum, Ece Üner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Etik Hacker” Jamie Woodruff, siber güvenliğin değişen yüzü hakkında konuştu.

Jamie Woodruff

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖĞLEDEN SONRA OTURUMLARI

 

MARKA Konferansı 2018’e özel bir öykü kaleme alan Ahmet Ümit, konferansın ikinci ve son gününde hikayenin sır perdesini aralıyor.

Ahmet Ümit: “Polisiye düşünmek paranoyaklık değildir, analitik düşünmektir.” dedi.

Balçiçek İlter&Ahmet Ümit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beatbox Sanatçısı THePETEBOX, “Deneyimde Sınır Yok: Hepimiz Beatbox’çıyız!” sunumunu gerçekleştirmek üzere aldı.

THePETEBOX

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Taktım Sonuna Kadar Taktım” panelinde Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen ve Şef Ebru Baybara Demir, TBWA\Istanbul Stratejik Planlama Direktörü Ceren Şehitoğlu’nun moderatörlüğünde buluştu.

Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen: “Çocukluğumda astım hastasıydım. Suyla tanışınca her şeyi yapabilecek bir insana dönüştüm. Şimdi nefesimi 6 dakika boyunca tutabiliyorum.” dedi.

TBWA\Istanbul Stratejik Planlama Direktörü Ceren Şehitoğlu: “İstiyoruz ki Şahika gibi, Ebru gibi kadınların hikayesi çoğalsın. Engelleri aşmayı kafasına koyan ve bunun için çabalayan kadınları daha çok duyalım.”  dedi.

Şahika Ercümen, Ebru Baybara Demir, Ceren Şehitoğlu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DJ Mahmut Orhan ve DJ Funky C, “Powered by Music: Dünyanın Dinlediği DJ” paneli için, Yayın Yöneticisi ve Müzik Direktörü Burçin Acer’in moderatörlüğünde bir araya geldiler.

DJ Mahmut Orhan: Game of Thrones’un jenerik müziğine yaptığım remix’i, arkadaşlarım dinlediğinde mutlaka yayınlamalısın demişlerdi ve ben de insanların beğenisine sundum.” dedi.

DJ Mahmut Orhan, DJ Funky C, Burçin Acer’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Setur Turizmden Sorumlu GMY Murat Tomruk ve Televizyon Programcısı Ayhan Sicimoğlu, “Turizmde Deneyim Yaratıcılığıyla Katma Değer” panelinde konuşmak üzere sahneye çıktılar.

Deneyim turizmi alanında hizmet veren Setur Select’i anlatan Murat Tomruk, Ayhan Sicimoğlu ile 7 farklı tur düzenlediklerini belirtti.

Murat Tomruk & Ayhan Sicimoğlu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cosmopolitan UK Genel Yayın Yönetmeni Farrah Storr, “Kısıtlama ve Yaratıcılık” isimli sunumunu gerçekleştirdi.

Cosmopolitan UK Genel Yayın Yönetmeni Farrah Storr: “Neden sürekli kendimizi kısıtlıyoruz? Mesela sanatçılar çeşitli sebeplerle kendilerini sınırlamasaydı ortaya nasıl eserler çıkardı?” dedi.

Farrah Storr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mirgün Cabas’ın moderatörlüğünde, Telefe/Viacom Global İçeriklerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yard. Dario Turovelzky ve Madd Enternainment Genel Müdürü Ateş İnce, Türk dizilerinin dinmeyen rüzgarını konuştular.

Madd Enternainment Genel Müdürü Ateş İnce: “Türk dizilerinin, Türkiye’nin yarattığı en önemli ürün olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Telefe/Viacom’dan Dario Turovelzky: “Arjantinliler, Türk dizilerine fanatik derecesinde bağlı. Peki neden Türk dizileri bu kadar ilgi görüyor? Çünkü aşk ve sevgi konuları işleniyor, ki hem Türkler hem de Arjantinliler çok duygusal insanlar.” dedi.

Mirgün Cabas, Dario Turovelzky, Ateş İnce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Latin Amerika’da Türk Dizilerinin Dinmeyen Rüzgarı” paneli, Bergüzar Korel ve Engin Akyürek’in katılımları ile devam etti.

Oyuncu Bergüzar Korel: “Diziler Latin Amerika’da da o kadar çok ilgi gördü ki, Arjantinli bir gazeteci röportaj yapmak için evime kadar gelmişti.” dedi.

Oyuncu Engin Akyürek: “Yazın Latin Amerika’ya bir iş seyahati gerçekleştirdim. Harika tepkiler vardı. Çektiğimiz dizilerin bir karşılığı olduğunu çok net anladım.” dedi.

Bergüzar Korel & Engin Akyürek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MARKA Konferansı 2018’de sona yaklaşıyoruz. Sahneye çıkan Yalın, hem şarkılarını söylüyor hem de onların hikayelerini anlattı.

MARKA Konferansı 2018’in büyük kapanışında Yalın sahneye İlhan Şeşen’i davet etti.

İlhan Şeşen & Yalın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İki gün boyunca, birbirinden heyecanlı oturumlara ve özel konuklara ev sahipliği yapan MARKA Konferansı 2018 sona erdi.