artwork

Levi’s sınırları zorlayan kadınları anlatıyor

5 sene önce

0

Hindistan’da 2017 yılında yürütülen “I Shape My World” kampanyasından ilham alan Levi’s®, kadınların güçlenmesi girişimini bir adım ileriye götürerek kendisini kadın olarak tanımlayan herkesi kapsayan global bir kampanya yarattı.

LS&Co Pazarlama Üst Düzey Yöneticisi Jennifer Sey:İki yıl önce Hindistan’da başlayan kampanya bize o kadar ilham verdi ki, kapsamını genişletip global hale getirdik. Bu yıl, on ülkeden gelen ve seslerini yükselterek dünyayı değiştiren aktivist ve sanatçı kadınları kutluyoruz. Bu kadınları onurlandırırken dünya çapındaki tüm kadınlara da bu yönde ilham vermeyi umuyoruz.” diyor

Kampanya global bir hareket başlatmak niyetiyle oluşturulmuş. Kadınların güçlenmesini ve değişime ilham verme kararlılığını vurguluyor. Bu bağlamda Türkiye’de çocukluğunda astım problemi yaşayan Şahika Ercümen karşımıza çıkıyor. Kampanya kadınların kendi dünyalarında doğru olmadığını düşündükleri sorunları çözmek için aktif çaba gösterdiği hikayeleri anlatıyor.

TÜRKİYE

Çocukluğunda astım hastası olan Şahika Ercümen’e mümkün olduğunca evden çıkmaması söylenmişti. Ama o kendi çıkış yolunu buldu. “İçimdeki tutku, astımdan daha güçlü” diyen Şahika Ercümen, dalış sayesinde dezavantajını kelimenin tam anlamıyla güce dönüştürdü. “Mesele, daha önce denenmeyeni başarmaya çalışmak, sınırları zorlamak ve bunları yaparken insanları bir araya getirmek haline geldi.” onun için. Şahika Ercümen şimdi dünya rekorlarına sahip bir dalgıç, ilham veren konuşmacı, belgesel yapımcısı ve engelli genç sporcuların savunucusu.

HİNDİSTAN

Çağdaş Bollywood sinemasında oyuncu olan Swara Bhasker, aklındakileri açıkça söylemeye inanıyor. Hint sinema sektörünün gerçekleri hakkında onun kadar dürüst çok az insan var. “Kadınların, pozitif bir şey yapan diğer kadınları görmesi gerçekten çok önemli.” Swara, toplumsal cinsiyet ayrımcılığından tipik bir kadın oyuncu için önceden tanımlanmış özelliklere ve kadınlara toplumda belirli roller verilmesine kadar Hint sinemasındaki kalıplarla aktif olarak mücadele ediyor ve sorunları yüksek sesle dillendiriyor. Korkuyu aşmaya ve sesini çıkarmaya duyduğu inanç, onun hikayesini şekillendiriyor.

Birçok ülkeden seçilen hikayelerle oluşturulan kampanyanın tüm filmleri:

Künye:

Reklamveren: Levi Strauss & Co. Türkiye

Kreatif Ajans: Stereotactic (Rusya)

Yönetmenler: Tair Polad-zade, Philipp Zadorozhnyi

Yaratıcı Yönetmen: Olga Korsun

Müşteri İlişkileri: Alexandra Mkhitaryan

Prodüktör: Suzanna Mardini

Kullanılan Mecralar : Dijital

İletişim Ajansı: L’Appart Pr

 

 

Fikirler yıpranmazlar, yerleşirler