Site icon Campaign Türkiye

Konda Araştırma Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Ağırdır, “Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri & Yönümüzü Bulmak” etkinliğinde

Konda Araştırma Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Ağırdır oturumda: “Sadece depremi değil, toplumda yaşanan değişimleri, yoğun gündem ve bunun tüketici beklentilerinde yarattığı değişimi, markalar ve reklam profesyonelleri olarak nasıl değerlendirmeliyiz?” sorusunu cevapladı.

Bekir Ağırdır’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

“Değişenin ne olmasını arzuluyorsak çabamızla, gayretimizle değişecek. O zaman 14 Mayıs’a kadar hepimiz köpek gibi çalışacak. El birliğiyle sektörümüz, ülke ve işimiz için de örgütlenmemiz, çaba göstermemiz ve o gelecek için emek harcamamız lazım. Yönümüzü bulmak öyle kolay değil, ve ülkenin geleceğinden de bağımsız değil.”

İklim değişikliğini dikkate almayan bir marka günümüzde var olamayacak; yeryüzü depremle kustuğu gibi, bir süre sonra tüketici de kusacak bu markaları.”

“İletişimde sizin nasıl anlattığınızdan ibaret değil hikaye, karşınızdakinin sizi nasıl anladığıyla ilgili. Şimdi susmanızın ve dinlemenizin vakti ama kimi dinleyeceksiniz, neyi dinleyeceksiniz?”

“Kim ne hayal ederse etsin Türkiye değişiyor. Gecikmiş bir modernleşme yaşıyor. O yüzden de gecikmenin telaşıyla savruk yaşıyor.”

“Türkiye yaşlanıyor; 55 yaş üstü nüfus %30. Kimse yaşlanan nüfusun farkında değil ve onların ihtiyaçlarının da farkında değil.”

“Bugün marklar sadece deprem meselesi için değil; yarın kuraklık, toplumsal cinsiyet eşitliği veya evlilik yaşı için siyasetin korkusuna veya umuduna yansıtamazsınız.
24 saat boyunca iş yaptığınız yerde de, markanızda da 7 yaşında çocuğun evlendirilmesine tepki gösteriyor musunuz göstermiyor musunuz bu kadar basit.”

“Türkiye’nin değişen ihtiyaçlarını, değişen coğrafyasını değerlendirdiğinizde uykularınızı ne kaçırıyor? Zihnimiz, bütün yönetim modelleri belirlilik arıyor. Yönetim için yeni bir modele ve bunun için uygun kadrolara ihtiyaç var.”

Exit mobile version