artwork

GroupM Türkiye etkinliği birbirinden değerli katılımcıları ağırladı

2 ay önce

0

GroupM Türkiye Akıllı Çözümler Platformu: Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri & Yönümüzü Bulmak Etkinliği 21 Mart’ta DasDas sahnede gerçekleşti

GroupM Türkiye ve ajanslarına özel gerçekleşen etkinlik, DasDas Sahne ve İhtiyaç Haritası iş birliğinde hayata geçirildi.

Yapımcı ve sunucu Osmantan Erkır‘ın moderatörlüğündeki etkinlikte, alanında uzman konuşmacılarla Türkiye’de değişen tüketici ihtiyaçları, bu doğrultuda farklılaşan beklentiler konuşuldu.

Sürdürülebilir yardımın önemi, deprem sonrası psikolojik, sosyolojik ve demografik değişimlerin yaratacağı olası etkiler ana gündem başlıkları oldu.

Programda; Konda Araştırma Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Ağırdır, Ekonomist & Yazar Mahfi Eğilmez, Kantar Insights Türkiye Genel Müdürü Hande Beceren, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ve İhtiyaç Haritası Kurucusu Mert Fırat gibi alanında uzman konuşmalar yer aldı.

Etkinlikte katılımcılar adına depremden etkilenen gençlerimizin eğitim hayatlarını kolaylaştırmak ve destek olmak için eğitim bursu sağlandı.

DasDas sahnenin ev sahipliğiyle etkinlik, GroupM Türkiye CEO’su Bülent Yar‘ın açılış konuşmasının ardından, GroupM Türkiye Data Analytics & Services ekibinden Aslıhan Delice‘nin, Deprem Değerlendirme Raporu’nun çıktılarını anlatmasıyla devam etti. Ardından Konda Araştırma Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Ağırdır, sadece deprem değil, toplumda yaşanan değişimleri markalar ve reklam profesyonelleri olarak nasıl değerlendirmek gerektiğini anlattı. Ekonomist – Yazar Dr. Mahfi Eğilmez de global ekonominin geldiği son durumu ve depremin seçim gündemi ile birlikte ekonomideki olası yansımalarını anlattı. İhtiyaç Haritası Kurucusu Mert Fırat, İhtiyaç Haritası kapsamında sahada yaşananları anlattı ve sürdürülebilir yardım için hem marka hem de tüketici olarak beklentilerin neler olduğunu değerlendirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, İBB olarak deprem sürecinde neler yaptıklarını, sürece nasıl katkı sağlanabileceğini anlattı. Son olarak ise Kantar Insights Türkiye Genel Müdürü Hande Beceren, kriz dönemlerinde doğru iletişim stratejileri oluşturarak markaların nasıl konumlanmaları gerektiğini anlattı ve artından etkinlik sona erdi.