KFC’nin “Finger lickin” sloganı geri dönüyor

KFC‘nin ‘Parmak Isırtan Lezzet’ sloganlı reklamları, İngiltere’nin ilk COVID-19 karantinasından önce bir süreliğine rafa kaldırılmıştı. “Finger lickin” kampanyasına on dört ay boyunca ara verdikten sonra sevilen sloganının geri dönüşü, İngiliz Adaları’ndaki hayranlarına duyuruldu.

Mother ajansı tarafından yaratılan reklam, iki arkadaşın kanepede tavuğun lezzetine varan görüntüleri ile başlıyor. Arka planda kullanılan Barry White’ın You’re the first, the last, my everything parçası ise sahnelere renk katıyor. Reklam boyunca çeşitli KFC hayranları, baharatla kaplı butların cazibesine teslim oluyor.

Bir adam bir tavuk dükkanında partnerine evlenme teklif eder, bir kadın Albay Sanders’ın butun üzerinde oturduğu bir KFC dövmesi yaptırır ve modacılar tamamen KFC ambalajından yapılmış kıyafetler üretir.

Reklam ayrıca, markanın İngiltere’deki birkaç mağazasında tavuklarının bittiği (2018 yılından) ve markanın aşk beyanını sona erdirdiği “#ChickenCrisis” adlı olaya da atıfta bulunuyor.

11 Mayıs’ta TV, radyo ve dijital ortamlarda lanse edilen kampanyanın yanı sıra, yarım ağızla yapılan bir açıkhava çalışmasında “senin tavuğun asla yapamaz” sloganı ile fast food hayranlarını bir tavuk parçasına nasıl yumulduğu gösteriliyor.

Künye
Reklam Ajansı: Mother
Prodüksiyon Şirketi: Riff Raff
Yönetmen: Rich Hall
Medya Ajansı: Mindshare

 

KFC‘nin yıllardır kullandığı “Parmak Isırtan Lezzet” sloganı şimdi COVID-19 sebebiyle pek de hijyenik ve uygun görünmüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.