artwork

KFC ikonik sloganını askıya aldı

3 yıl önce

0

KFC‘nin yıllardır kullandığı “Parmak Isırtan Lezzet” sloganı şimdi COVID-19 sebebiyle pek de hijyenik ve uygun görünmüyor. Bu durumda KFC ilham almak için diğer markalara yöneldi ve onların ünlü sloganlarını benimsedi.

Mother London‘ın dünyayla tanıştırdığı ‘Finger Lickin’ Good’ (Parmak Isırtan Lezzet) sloganının ne yazık ki içinde olduğumuz bu süreç için tedirgin edici olacağı tahmin edilemedi. Ağustos ayında KFC – en azından şimdilik – bu sloganı kullanmamaya karar verdi.

Virüsle savaşmak için özellikle el temizliğine de dikkat etmeye başlayalı bir yılı geçti ve mücadele devam ediyor. KFC bu sloganını tekrar gündeme getirmeyi beklerken şu an diğer markaların sloganlarını ödünç alıyor.

KFC 25 Mart’ta #UntilWeCanFingerLickAgain hashtag’iyle Twitter’da hangi markanın sloganını kullanabileceği konusunda öneriler talep etti. Tavuk hayranları bu vesileyle konuyla ilgili aktif rol oynarken KFC, Twitter akışını Nike’tan ‘Just Do It’, Specsavers’tan ‘Should Have Gone to’ gibi sloganlarla doldurarak alay ediyor.

Hatta marka, Nike’ın Oxford Street mağazasının dışına bir dijital reklam minibüsü yerleştirecek kadar ileri gitti. Beklendiği üzere diğer markalar çok geçmeden sosyal medyadan sloganlara yanıt vererek oltaya takıldı.

Künye

Reklamveren: KFC

Ajans: Mother London

 

Kaynak: The Drum

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...