artwork

Keşke Ben Yapsaydım: Sinem Çelikörs 

2 ay önce

0

The Gang Agency Reklam Yazarı Sinem Çelikörs, “keşke ben yapsaydım” dediği kampanyayı anlattı.

Sinem Çelikörs

Cheetos / Hands Free

Reklamcılığını aşırı eğlenceli bulduğum ve bence zeki fikirlerin ustası FMCG markalarına bayılıyorum. Bu kategoriye olan özel hayranlığımla keşke ben yapsaydım” dediğim işi bulmak çok da zor olmadı. 

Aklıma ilk gelen işlerden biri Cheetosun Hands Free kampanyası oldu. Hayatımızın biricik otonomları; face id, voice commands, robotlar ve nice devinime bir cips markası nasıl dahil olabilir? İşte böyle.

Cips yedikten sonra yağlı parmaklarla etrafa dokunmayı sevmeyiz bu doğru ama konu Cheetosun turuncu tortuları olunca ikonik bir içgörü haline dönüşüyor.

Marka reklam filminde, elleri devre dışı bırakan teknolojik icatların Cheetoslu parmaklardan ilham alarak yaratıldığını iddia ediyor. Kampanyanın devamında bu espriyi güçlendirerek, tamamen ses kontrol sistemine sahip Hands-Free House adında bir etkinlik alanı tasarlıyor. Buraya gelen misafirlere herhangi bir yere dokunmaya gerek kalmadan, Cheetos yiyerek evi gezebildikleri bir deneyim yaşatıyor. Yani reklam filmini birebir realiteyle taçlandırıyor.

Its a Cheetos thing.”


Künye:

Marka: Frito-Lay/Cheetos

Ajans: Goodby Silverstein & Partners

Yapımcı: Charlotte McConnell

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 133. sayısında yayımlandı.