artwork

Keşke Ben Yapsaydım: İsmail Emre Yanal

2 yıl önce

2

The Gang Agency Jr. Art Director’ü  İsmail Emre Yanal, “keşke ben yapsaydım” dediği kampanyayı anlattı.

 İsmail Emre Yanal                                           Jr. Art Director, The Gang Agency

Keşke Ben Yapsaydım dediğimde direkt Walmart için yapılmış Famous Visitors’’ reklamı aklıma geliyor. Normalde bir mağaza zinciri reklamında insanlar güler yüzlü çalışanlar ve taze sebze/meyve ürünleri görmeye alışıktır. Ama Walmart diğer işlerinde olduğu gibi bu işinde de sınır tanımaz olduğunu net olarak gösterdi.

Bana kalırsa Walmart artık alışılmış mağaza zinciri dünyasının dışına çıkmış özgün bir markadır. Super Bowl için çektikleri bu reklam filminde, eğlenceli bir kurgu ile bilim kurgu ve sinema evreninden pek çok karakterle karşı karşıya geliyoruz. Flash Gordondan Sam J. Jonesa, Star Trekin USS Enterprise’ına, Arrival filminde yer alan Heptapodlara, Toy Storyun Buzz Lightyear’ına, Star Warstan C3POya ve R2D2ye bilim kurgu evrenlerindeki en sevdiğimiz karakterleri tek bir reklam filminde aynı ekranda görmekten aşırı keyif aldım. Arrival sahnesi, filmi gerçekten izliyorum tadını veriyordu. Yapımında büyük bir emek ve bütçe olduğu çok net ortada. Bu başyapıtla reklam anlayışına yeni bir bakış açısı getirdiklerini düşünüyorum.

İzlerken keyif aldığım ve gülümsediğim, kalıpları ve düşünceleri yıkarak özgün bir içerik yaratabilmiş olan bu reklam filminin ekibinde kesinlikle yer almak isterdim. Ülkemizde de böyle ilgi çekici ve iyi düşünülmüş reklamlar görmek ümidiyle…

 

 

Künye:  

Marka: Walmart  Ajans: Publicis/Dept W  

Kreatif Direktör: Josh Horn  

Metin Yazarı: Andrew Hurwitz  

Sanat Yönetmeni: Camilla Ciappina  

Baş Yapımcı: Jenny Read  

Yapımcı: Ariana Ekonomou

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 124. sayısında yayımlandı.