artwork

Keşke Ben Yapsaydım: Elif Gökkurt

3 ay önce

0

Havas İstanbul Jr. Art Director’ü Elif Gökkurt, “keşke ben yapsaydım” dediği kampanyayı anlattı.

Elif Gökkurt

Reklamcılığın hayata fayda sağladığı işleri seviyorum. Bu fayda; toplumsal dönüşüm de olabilir, farkındalık projesi de, eğlendiren bir şeyler de… Çünkü her şey içinde bulunduğumuz an”a bağlı. Bu gitar kursuna dönüşen bira kutusu tasarımını da bu sebeple sevdim. Biranın spontanlığına da uyuyor, birlikte tüketme alışkanlığına da, bulunduğu ana keyif katma hissine de…

Üstelik bu tasarımda tam olarak her detay düşünülmüş ve fark edilmeyecek küçük noktaların bile önemsendiği hissedilen bir iş olmuş.

Sıradan bir teneke kutusunu elle tutma şeklimizden de yola çıkarak hem eğlendirici hem de öğretici işlevler katıp faydayı ön plana almak, üstelik bunu teknolojiyle de birleştirip minimal bir tasarımla ortaya çıkartmak bana her karşıma çıktığında ‘’keşke ben yapsaydım’’ dedirtiyor. İnsanlara ekstra bir efor harcatmadan, alışkanlıkları değiştirmeden yapılan dokunuşlarla günlük hayattaki deneyimlerimize dokunabilen işleri seviyorum. Reklamverenlerimizin de önümüzdeki yıllarda KPIlarını oluştururken bunları da unutmamalarını umuyorum.

Marka: SingleCut Beersmiths

Ajans: Zulu Alpha Kilo

Prodüksiyon: Table of Content

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 129. sayısında yayımlandı.