artwork

Keşke ben yapsaydım: Duha Keleşoğlu

4 yıl önce

0

THEBADGUYS Kreatif Direktörü Duha Keleşoğlu, bu ayki “keşke ben yapsaydım” bölümümüzün konuğu oldu. Ve çağımızın popüler işlerinden biri haline gelen influencer’lığı odağına alan Diesel reklam filmini kaleme aldı.

Duha Keleşoğlu                                                Kreatif Direktör, THEBADGUYS

Çağımızın vebası; influencercılık. Kendimi de içine dahil ederek konuşuyorum. Hepimizde, özellikle genç nesilde takip edilme, beğenilme arzusu var. Bu da birçok kişide influencer olma isteğini dürtüyor. Hatta bunun için bazen kendimizi olmadığımız biri gibi gösterebiliyoruz.

O yüzden Diesel’in “Be A Follower” işi aşırı kıskandığım bir iş. Böyle bir iç görüyü, o kadar net bir cümleyle çözmüşler ki, kıskanılmayacak gibi de değil zaten. Her izlediğimde, Spotify’dan müzik dinlerken onun müziğine denk geldiğimde hep aynı cümleyi içimde tekrarlıyorum. “Keşke Ben Yapsaydım” x4.

Markanın cesur duruşu, bu duruşun kattığı cool tavır inanılmaz. Çok kısa, çok basit bir film serisi. Influencer’ların yaşam tarzlarını örnek alıyoruz. Ama aslında o ne kadar zor, ne kadar uğraştırıcı bir yaşam. İlla takip edileceğim diye… Diesel bize diyor ki; “Sen boşver, takipçi ol. Ama hayatını da doya doya yaşa”. İşi yapan ajansın da, onay veren marka ekibinin de teker teker ellerine sağlık. Elbet bir gün Diesel, seni seviyorum.

 

Künye:

Reklamveren: Diesel
Yönetmenler: Ali Ali, Ahmed Tahoun
Influencer’lar: Ami&Aya

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 94. sayısında yayımlanmıştır.