artwork

Katma değer yaratıyor musunuz?

2 yıl önce

0

Marka sadakati, tüketici tarafındaki dinamiklere bağlı olarak neredeyse varlığı bile tartışılır konulardan biri. Eski formüllerin geçerli olmadığı, çok değişken ve kırılgan bir kavram. Bu açılardan önemli ve üzerinde çok katmanlı düşünülmesi gereken bir mesele. 

Sadakat, markalar için bir illüzyona dönüşme riski taşıyor. Mutlak bir sadakat mümkün değil. Bunun her koşulda kalıcı olduğunu varsaymak ve bunun için ezberlenmiş formüller peşinde koşmak yerine, sağlıklı ve sürdürülebilir bir ilişki seti olarak ele almak ve buna uygun davranmak çok daha akılcı bir yaklaşım. 

Marka-tüketici ilişkisinin devamını sağlamak için marka/ürün/hizmet değişikliğinin tüketici için bir maliyetinin olması gerekiyor. Eğer zaman, fiyat, kolaylık, satış sonrası hizmetler, biricik ve tek olma, marka özü ve unsurları gibi konular tüketici gözünde esas ve değerli değilse, farklı markaları denemek ve tercih etmek konusunda herhangi bir tereddüt içinde olmayacaklardır.   

Marka olarak bir katma değer yaratamıyorsanız, müşterinizin başka markaları denemesinden kaçınma şansınız da yok. Doğal olarak biz de müşterilerimizle yürüttüğümüz ilişkinin sağlıklı ve uzun ömürlü olması için bu tür konular etrafında eforumuzu çeşitlendiriyoruz.

Yapı Kredi’nin iş yapış felsefesini ‘sınırları kaldırmak’ kavramı temsil ediyor. Amaç odaklılığın konuşulduğu günümüzde, kuruluşundan bu yana bu kavramın izinde yürüyen bir marka olarak, ekonomide, eğitimde, kültür ve sanatta sınırları kaldırmayı ilke edindik. Yaşadığımız dünyaya, ülkemize, müşterilerimize ve tüm çalışanlarımıza olan sorumluluğumuzun farkındayız. Bu farkındalıkla her daim tüm paydaşlarımızın yanında olmaya, topluma değer katma vizyonumuzla, hayatın koyduğu sınırları her alanda kaldırmaya çalışıyoruz. 

Öte yandan Yapı Kredi olarak her zaman teknolojiyi ihtiyaçlara göre adapte edebilmemizin öneminin farkında olduk. Teknoloji ve müşterilerimizin gereksinimlerinin örtüştüğü noktalara her zaman öncelikli olarak dikkat ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru şekilde cevap verebilmek, bankacılığın geleceğine yön veren banka olmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Dijital dünyadaki olanakları doğru kullanıp, bu dünyanın avantajlarını müşterilerimize azami ölçüde sunmak istiyoruz. Bu doğrultuda yeniliklere öncülük etmeye ve insan odaklı teknolojiler üretmeye devam edeceğiz.

Arda Öztaşkın

Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 116. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...