artwork

Kahramanlar: Emir Gürsoy

2 yıl önce

2

Alafortanfoni copywriter’ı Emir Gürsoy kahramanın kim?” sorusuna yanıt arıyor: Ünlü İngiliz komedyen Alan Carr’ın da dediği gibi asla kahramanlarınızla tanışmayın. Bana soracak olursanız bırakın hep kahramanınız olarak kalsınlar.” 

Emir Gürsoy                                                        Copywriter, Alafortanfoni

Kahramanım kim sorusunu kendime sorduğumda zihnimde tek bir isim belirdi, yaptığı her işte kendi farkını ortaya koyan Donald Glover. Başarılı bir rap sanatçısı (Childish Gambino), müzisyen, yapımcı (Atlanta), aktör (Community) ve komedyen (Weirdo). Yaptıklarıyla kesinlikle çalışma ahlakı olarak ilham aldığım biri ancak, kendisi aynı zamanda asla tanışmak istemeyeceğim biri.

Size neden istemediğimi reklamcılık sektöründen bir arkadaşımın yaşadıklarını anlatarak açıklayayım. Derslerde ve televizyonda gördüğü çok ses getirmiş reklam ve kampanyalardan büyülenen arkadaşım, sektördeki kahramanlarıyla tanışma fırsatını yakalayabilmek için Anadolu’nun bağrından kalkıp İstanbul’da tek başına yaşamaya başlıyor. Farklı farklı ajanslarda çalışırken kahramanlarının işlerinden ilham alıp beslenmeye devam ediyor ve uzun mülakatlardan sonra istediğini elde ediyor.

1 yıl boyunca hayallerini kurduğu kişilerle çalışan arkadaşım aslında onların da kusurlarıyla, doğruları ve yanlışlarıyla insan olduklarını farkına vararak kendisini sektöre sokan ilhamını kaybediyor ve çalıştığı yerden ayrılıyor. 

Kahramanlarınızla kendi hayal gücünüzü köreltmemek için tanışmayın, onları gözünüzde büyütün, ilham almaya devam edin mümkünse pembe gözlüklerle bakın. Kahramanlarınızın aklınızdaki imajlarının kendileri tarafından kendi  gerçeklikleriyle “kirletilmesine“ izin vermeyin. İlhamınızı kaybetmeyin. 

Ünlü İngiliz komedyen Alan Carr’ın da dediği gibi “Asla kahramanlarınızla tanışmayın.” Bana soracak olursanız “Bırakın hep kahramanınız olarak kalsınlar.” 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 124. sayısında yayımlandı.