Kahramanlar: Bizimkiler

Serdesin Art Direktörü Semih Keleşoğlu, Kahramanlar sayfasında hayatı boyunca yanında olan aile bireylerini hem anlattı hem çizdi.

Bu soru bana yöneltildiğinden beri aklımda dönüyor? Ama durup düşününce, insanın kahramanını bulması için çok uzaklara gitmemesi gerektiğini gördüm. Benim kahramanım/kahramanlarım hayatım boyunca dimdik yanımda duran, en güzel örneklerim olan ailem.

Babamdan başlamak istiyorum, Murat Keleşoğlu. 12-13 yaşlarında İstanbul’a gelmiş, matbaanın kokusunu içine çektiği andan itibaren tutkusu başlamış. Yanlış hatırlamıyorsam benim de 10-12 yaşlarım, babam kendi matbaasını açtı. Derme çatma bir masa, bir tane de Gestetner 211. Çıkardığı tuhaf seslerle Orhan Gencebay’a eşlik ediyor. Murat Bey harfleri kumpasa diziyor, çayını yudumluyor, sigarasından bir duman çekiyor. Esnaflığı, sanatı, emeği… İşte tam olarak bunları izlerken aşık oldum bu sektöre. Oturdum Corel Draw’ın başına, verdim 85’e 50’yi. Bugün Photoshop, After Effects yandırıyoruz, beğenmiyor beyefendi. 🙂

Sultanım, Meral Keleşoğlu.

Çekirdek ailemizin, butik ekibimizin kreatif direktörü. Her şeyi çözer, her sorunun üstesinden gelir, bizi kendimize getirir. Hala öyle…  Ben bu kadar rahat, bu kadar ‘’üstesinden geliriz’’ bir insan daha tanımadım. Her evin annesi özeldir ama o bizim patronumuz. Bu arada kreatif direktör dediysem yabana atmayın, davetiye tasarımları, ıncık cıncıklı şeyler, tasarım gözümü bayağı ona borçluyum diyebilirim. O da günümüzde anlattığım fikirlere yorum verir, ‘’öyle olmaz böyle olur’’ der. Ufkumu açar.

Bir de evin küçük yaşlı, koca yüreklisi var. Yarı ünlü kardeşim Duha Keleşoğlu. (Biz ona öyle diyoruz) 🙂

İnanmazsınız üniversitede Gemi İnşaatı okuyor, dedim “ya bırak bunları, bunları mı okuyacaksın, ben sana güzelliği getireceğim’’ bırak okulu, gel. Bizimki o aralar ergen, deli gibi blog falan yazıyor. Şimdilerde bıçkın bi’ reklam yazarı oldu. Bir de çok sakindir, kıyamet kopsa “tamam koptu, ama niye koptu? Var bir sebebi’’ der. Dediğine de inandırır. Her boşluğumda, her sıkıntımda bana benden daha çok ben oldu. Şimdilerde iki esnaf çocuğu olarak, esnaf reklamcılık Serdesin’de birlikteyiz. Birlikte de çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.

Anne, baba, Duha eğer bu yazıyı okuyorsanız… Şaka şaka ilk size atarım zaten.

Sizi çok seviyorum, benim bu hayatta kahramanım sizsiniz ve hep öyle kalacaksınız.

Bu da böyle bir hikaye işte.

Esenlikler dilerim.

Serdesin Art Direktörü

Semih Keleşoğlu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.