Site icon Campaign Türkiye

“İşini yapan bir adım öne çıkar”

Antalya’nın sıcak havalarında reklam ve iletişim sektörüne hizmet veren BeCreative ile tanışıyoruz ve İstanbul dışında iş yapmanın nasıl olduğunu onlardan dinliyoruz.

Bu ay İstanbul dışı sayfalarımız için yaz denilince akla gelen bir başka şehirdeyiz: Antalya… BeCreative; Antalya’da grafik tasarım, sosyal medya yönetimi, fotoğraf çekimi, video filmler, açık hava reklamları ve promosyon ürünler ile ilgili hizmet veriyor. Çalıştığı marka ve firmalarla beraber güven, samimiyet ve keyifle yol almayı başarının bir parçası olarak gören BeCreative, insanların hayatlarına yeni markalar ve yeni detaylar eklerken kaliteli hizmetlerle müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlıyor.

Burak Becan: Ajansınızı yaratıcı endüstride nasıl konumlandırıyorsunuz?
Öznur Kurt: Kendini tekrarlamayan, firmalara yaratıcı çözümler ve tasarımlar sunan bir ajansız. Marka adına maksimum fayda sağlamayı hedef alan, o doğrultuda çalışan ve biraz da bildiğini okuyan bir ekibiz :) İş ortaklarımızla ilişkilerimizde samimiyet bizim için önemli. Çalıştığımız firmalarla referansları baz alarak bir araya geliyoruz, çalışma şeklimiz bu şekilde karşılıklı inanç, güven ve samimiyete dayalı.

Burak Becan: Ne gibi hizmetler veriyorsunuz?
Öznur Kurt:
Ağırlıklı olarak sosyal medya hizmeti veriyoruz. Markaların daha geniş kitlelere ulaşması için çağımızın silahı olan sosyal medyayı kullanıyoruz. Bunun yanında kurumsal kimlik, açık hava reklamları, matbaa ürünleri, fotoğraf çekimi ve tanıtım videoları çekiyoruz. Web sitesi ve e-ticaret gibi detaylarına hakim olmadığımız konuları çözüm ortaklarımıza yönlendiriyoruz.

Burak Becan: Ajansınız Antalya’da yer alıyor. Antalya’daki bir ajansın İstanbul’a göre avantajları ve dezavantajları neler?
Öznur Kurt: Maddeler halinde sıralayabileceğimiz çok fazla ne avantaj ne de dezavantaj var aslında. Müşterinin işi anlama ve işe hakim olma potansiyeline bakarsak İstanbul’a göre biraz geride kaldığını düşünüyoruz. Birçok kişi bütçe konusunu dezavantaj olarak görüyor ama biz öyle görmüyoruz, yaşam şartları gibi farklılık gösteriyor. Antalya’da olmanın avantajı olarak; trafikte çok daha az vakit geçiriyoruz ve zaman zaman düşen motivasyonu yükseltmek için kısa sürede sahile ulaşabilmemiz diyebiliriz :) Deniz havası hepimizi kendimize getiriyor.

Burak Becan: Diğer ajanslarla rekabet edebilecek insan kaynağına ve sektörel dinamizme sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Öznur Kurt: Diğer ajanslar yerine kendimizle rekabet etmeyi daha çok seviyoruz. Her geçen gün kendimizi geliştirmeye ve eleştirmeye çalışıyoruz. Ekibimizi daha iyi konumlara ve kalabalık bir hale getirmek için çalışmaktan yorulmuyoruz. İşini yapan bir adım öne çıkar, biz buna inanıyoruz ve en iyiyi hedefleyerek adım adım öne çıkıyoruz.

Burak Becan: Becreative olarak çalışan bulmakta zorlanıyor musunuz? Yeni iş arkadaşları alırken kriterleriniz neler?
Öznur Kurt: “Çalışan” bulmakta zorlanmıyoruz; fakat işini doğru yapan çalışan bulmakta evet zorlanıyoruz ne yazık ki… İşini benimseyen, işine önem veren ve gereken değeri gösteren bir çalışan bulmak zor. Kemik kadromuzla bu anlamda şanslıyız, hepimiz işimizi seviyoruz; bu sebeple yeni ekip arkadaşları seçerken bizim için en önemli kriter işini sevmesi ve sahiplenmesi.

Burak Becan: Bir süredir dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele ediyoruz. Ajans olarak bu salgın sizi nasıl etkiledi? Bu süreci nasıl yorumluyorsunuz ve bu sizi nasıl etkileyecek?
Öznur Kurt: Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs genel anlamda alışkanlıklarımızı, yaşam tarzımızı ve iş yapış şekillerimizi etkiledi elbette. Bize etkisi bir süre evlerden çalışma durumu ve şimdilerde daha ajans içerisinde etkin çalışma şeklinde aslında. İş ortaklarımız ile yüz yüze görüşmelerimizin şekil değiştirmesi dışında biz aynı şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Öncesi ve devam eden bu süreç elbette kolay bir süreç değil, alışık olmadığımız ve yeni düzene uyum sağlamakta biraz zorlandığımız zamanlar… İş anlamında değişen, yenilenen ve eklenen önlem, hijyen, mesafe gibi birçok yeni terim ve içerikler artıyor, artmaya devam edecek ve beklentiler bu yönde olacak gibi görünüyor.

Burak Becan: Bundan sonrası için hedefleriniz neler?
Öznur Kurt: Daha kalabalık bir ekip olmak istiyoruz ve daha fazla işin altından ismimiz çıksın istiyoruz. Biz işimizi seviyoruz ve bu yoldan çıkmaya niyetimiz yok :)

 

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 103. sayısında yayımlanmıştır.

Exit mobile version