artwork

İnternet Alışverişlerini Herkes için Kolaylaştırıyoruz

2 yıl önce

0

Teknoloji ve girişim dünyasının nabzını tutarak, trendleri, beklentileri ve talepleri öngören iyzico, tüm dünyada yükselişe geçen e-ticarette hem alıcılar hem de satıcılar için süreçleri kolaylaştıran güvenli ve hızlı çözümler sunuyor.

E-ticaret tüm dünyada ve ülkemizde çok hızlı bir gelişim içinde. E-ticaretin yakaladığı bu hızlı ivmenin devamı edebilmesi kullanıcı deneyiminin doğru kurgulanmasına bağlı. Zamanın herkes için kıymetli olduğu günümüzde kullanıcılar tüm alışverişleri sırasında kolay, hızlı, rahat ve güvenilir bir deneyim yaşamak istiyor. Ödeme deneyimi de tüm bu sürecin içerisinde çok önemli bir yer tutuyor. Araştırma verileri, kullanıcıların %27’sinin uzun ve zorlu ödeme sayfaları sebebiyle ödemeyi tamamlamadan sayfayı terk ettiğini ortaya koyuyor. Kullanıcılar artık istedikleri cihaz üzerinden, istedikleri yöntemle ödemelerini gerçekleştirmek istiyor. Tek tuşla ödeme, güvenli ödeme, temassız ödeme gibi uygulamalar bu noktada öne çıkıyor. Elbette sadece bireysel kullanıcıların değil, satıcıların da bu noktada müşterilerine iyi bir deneyim sunmak adına beklentileri bulunuyor. Kısacası hem alıcıların hem de satıcıların e-ticaret deneyimlerinde ödeme konusu çok büyük bir önem taşıyor. 

iyzico olarak internet alışverişlerini hem alıcılar hem de satıcılar için kolaylaştırdık ve sektörün güvenilir lideri konumuna geldik. 2013 yılında ödeme sistemlerine pazarına giriş yaparken çok önemli bir amacımız vardı: “Finansal hizmetleri demokratikleştirmek ve herkes için ulaşılabilir kılmak.” Pazarın herkes için verimli olabilmesinin, büyük markalar kadar küçük ve orta ölçekli işletmeler içinde fırsat eşitliği sağlanması gerektiğine inandık. Rekabetin daha eşit koşullarda sürebilmesi, adil alışveriş ve tüketicilerin seçim hakkına saygı ve pazarın tekelleşmemesi için KOBİ’leri destekleyen çözümler geliştirmeyi büyüme odağımıza aldık. 

“iyzico ile Öde” ve “iyzico Korumalı Alışveriş”,  bireysel girişimciler için geliştirdiğimiz “iyzico Link” gibi uygulamalarımızla artık e-ticarette macera bitirerek, hem alıcı hem satıcılar için e-ticarette güvenli, hızlı, iş geliştirme potansiyeli yüksek olan yeni bir dönem başlattık. 

iyzico Korumalı Alışveriş İle Üye İş Yerlerimizin Satışlarını %8 Artırıyoruz

Geleneksel finansal hizmetler dünyasında haftalar hatta aylar süren sanal POS alma sürecini KOBİ’ler için aynı gün içinde ve tüm bankalardan ödeme alabilecekleri bir modele çevirdik. İhtiyaca odaklanarak geliştirdiğimiz tailor made hizmetlerimizle bilinirliği az olan markalar için bir güven simgesi haline geldik. Sektörde yarattığımız bu güven duygusu, kullanıcıların e-ticaret platformları arasında iyzico üye iş yerlerini seçmesinde etkili oluyor. iyzico Korumalı Alışveriş, üye iş yerlerimizin kazancını ortalama %8 oranında artırırken iyzico ile Öde, üye iş yerlerimizin müşterilerine %37 daha hızlı tamamlanan bir ödeme deneyimi sunmasını sağlıyor.

Sadece küçük ve orta ölçekli işletmeleri değil bireysel girişimcileri de e-ticaret dünyasında rekabet edebilir duruma gelmesini önemsiyoruz. iyzico Link ile onların hem hızlı hem de güvenilir bir alışveriş deneyimi yaratarak daha fazla müşteriye ulaşmalarına aracılık ediyoruz. 

Barbaros Özbuğutu, iyzico Kurucu Ortak – CEO

iyzico ile Öde Hizmetimizle Milyonlarca Bankasıza İnternetten Alışveriş Olanağı Sunuyoruz

Finansal kapsayıcılık ile ilgili en temel gösterge olan hesap sahipliği oranına bakıldığında Türkiye ortalaması %42’sinin bankacılık sisteminin içinde olmadığını görüyoruz. Özellikle kadınlar arasında bu oran, %54 ile dünya ortalamasının altında. Bu rakamlar bize finans ekosisteminin dışında kalan bir çoğunluğun bulunduğunu gösteriyor. “Bankasızlar” olarak ifade edebileceğimiz bu grubu da sistemin içine dahil ederek dijital ticaretin daha da büyümesine katkı sağlamak, önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu noktada yalnızca kredi veya banka kartı ile sunulan bir ödeme deneyimi yerine birçok alternatifin sunulması hayati önem taşıyor. Biz de tam olarak bunu yapıyoruz ve son kullanıcılara alternatifli bir ödeme deneyimi sunuyoruz. iyzico ile Öde içerisinde barındırdığı iyzico bakiye, saklı kart ve Korumalı Havale/EFT seçenekleri ile banka hesabı bulunmayan milyonlarca kullanıcının internetten alışveriş yapabilmesine olanak sağlıyor. Üstelik iyzico ile Öde kapsamındaki tüm işlemler, bugüne kadar 3 milyondan fazla kişinin tercih ettiği iyzico Korumalı Alışveriş güvencesinde gerçekleşiyor. Yani son kullanıcılar alışverişleriyle ilgili 7/24 telefon ve canlı chat desteği alırken iptal/iade süreçlerinde de hakları korunuyor.  

Yenilikçilik DNA’mızda Var

DNA’mızdaki yenilikçi ruhla yarattığımız iyzico dünyası bugün 18 milyar TL işlem hacmi ile 70.000’den fazla üye iş yeri, 900.000 alt üye iş yeri, 3 milyon korumalı alışveriş kullanıcısı ve 400.000 aktif cüzdan kullanıcısından oluşuyor. Hedefimiz sadece iyzico’yu büyütmek değil; iyzico’yu büyütürken aynı zamanda e-ticaret sektörünü de büyütmek. Kuruluşumuzdan bu yana yakaladığımız %286’lık yıllık ortalama büyüme oranımızla istikrarımızı sürdürüyoruz. Bunun için teknoloji ve girişim dünyasının nabzını tutarak, trendleri, beklentileri ve talepleri öngörerek çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. iyzico dünyasının çözüm repertuarından daha fazla girişimciyi, işletmeyi, son kullanıcıları ve finans ekosisteminde olmayan kesimleri de faydalandırmaya çalışıyoruz. 

Türkiye’nin en büyük ilk 5 finans kuruluşu olma vizyonuyla çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Bu yoldaki güvencemiz ise iyzico markasının hem satıcılar hem de alıcılarda oluşturduğu güven duygusu. Sunduğumuz hizmetlerle internet alışverişlerini herkes için kolaylaştırmayı sürdüreceğiz. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 116. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...