artwork

İlkay Gürpınar için yazdılar…

4 ay önce

0

Ailesi, arkadaşları, yakın çevresi ve iş arkadaşları, Gürpınar’ın aldığı ödül hakkında duygu ve düşüncelerini aktardı

Yaratıcılık bizim için renkler demek. Annemle çok gurur duyuyoruz, annemi çok seviyoruz. 


Jülide ve Sera Gümüş
İlkay Gürpınar’ın Kızları

 

İlkay için yaratıcılık zevkli bir alışkanlıktır.  Bu alışkanlığı, işine olduğu gibi her tavrına neşe ve zarafetle hatta sihirle yansıtır. Bu da onu çok özel yapar. Bizlerin uzun zamandır bildiğimiz eşsiz yeteneğini ve başarısını, şimdi bütün dünyanın biliyor olması çok güzel ve gurur verici.  Seni çok seviyoruz.
Alp Gümüş
İlkay Gürpınar’ın Eşi

 

İlkay’ın yaratıcılık konusundaki başarısı, bu konudaki kabiliyeti, isteği, gerçek bir konuya adanmışlığı, tam konsantrasyonu ve çok çalışmasıyla gerçeğe dönüşmüştür.
İşini yaparken önceliklerini çok iyi belirler ve bütün içerikleri en iyi orantısıyla bir araya getiren adeta bir usta aşçıbaşı gibi en güzel reçeteyi ortaya çıkarır.
Kısacası bu konuda çok yeteneklidir ve sürekli yeteneğini geliştirmek için çalışır. O’nun için her zaman daha iyisi vardır ve bu bir sürekli arayıştır.
İlter Gürpınar
İlkay Gürpınar’ın Ağabeyi

 


İlkay’la 16 yıldır birlikte çalışıyoruz ve her anı için kendisine teşekkür ederim. Yaratıcı bir lider olarak her zaman en iyinin peşinden koşar, sen koşmazsan seni de o büyük enerjisiyle yanına çekmeyi bilir. İnatçı değildir, sen ona makul bir bakış açısı sunduğunda onu da dinler, süsler ve büyütür. Fikrine aşık değildir, fikri hayata geçirene kadar çabalar ama baktı ki daha iyisi var, hemen yönünü değiştirir ve daha iyisine daha büyük fikre odaklanır. Dünyayı çok izler, okur, ilham aldıklarını benimle de paylaşır. 16 yılda dünyanın birçok yerini gezdik, sunumlar yaptık, seyahatlerde hep odamızı da hayallerimizi de paylaştık. Bugüne dek reklam sektöründeki idolleri konuşurduk şimdi onlar İlkay’ı konuşacak. Akçay’da şiir yarışmasında yazılarıyla birincilik alan o minik kız şimdi dünyanın en iyi Yaratıcı Lideri. Nicelerine İlkay’cığım. 
Burcu Özdemir
CEO, TBWA\Istanbul 

İlkay’la 16 yıldır birlikte çalışıyoruz ve koskoca 16 yılı birkaç cümleye sığdırmam imkansız ancak şunu söyleyebilirim…

İçinde yaratıcı kıvılcım olduğunu düşünen her genç reklamcı, İlkay ile mutlaka bir gün çalışmalı. Ben onunla yollarımız kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü içinizdeki o kıvılcımı bir yangına dönüştürebilecek daha iyi bir yaratıcı yönetmen bulamazsınız. Kazandığı bu anlamlı ödül, bunun en güzel göstergesi. Keep on rockin’.
Volkan Karakaşoğlu
Yönetici Yaratıcı Yönetmen, TBWA\Istanbul 

 

 

İlkay’la 16 yılı aşkın süredir birlikte çalışıyoruz. 16 yıldır onunla ilgili yaptığım en büyük gözlem;  sürekli kendisini yenileyerek hep yeni kalması. Bitmek bilmeyen enerjisi, yeniliklere ve gelişmelere kendini çok kısa zamanda adapte ederek işine yansıtması onu sektörde başka bir yere koyuyor. 

İlkay, bulunduğu ortamı aydınlatır. O bir fikir anlatırken hep şu cümleyi duyarsınız: “İlkay’ın anlattığı gibi güzel olacak değil mi?”. Onunla birlikte çalışma fırsatı bulan şanslı kişilere ilham kaynağı olur. Daha uzun yıllar birlikte çalışmak ve ilham ışığının üzerimizden hiç eksilmemesi dileğiyle. 
Tuğyan Çelik
Genel Müdür, TBWA\Istanbul

 

Ben İlkay’ı Çeşme’de kızların bütün yaz beklediği Akçay’dan gelecek diye gün saydığı İlkay olarak tanıdım. Sonra Çeşme olsun, İzmir olsun üniversite sonrası İstanbul hayatımız olsun derken iş hayatında ajans-müşteri ilişkisi olsun büyük çocuklarımızın arasının 5 gün olması olsun hep birlikte olduk, hep birlikte hayatı paylaştık. En son Çeşme’de de yan sokak komşumuz oldu güzel ailesiyle. Ama ben İlkay’ı bilinen yaratıcılığı, müzik yeteneği, güzelliği (en güzel bacaklar hep ondaydı ), zevki, tasarıma düşkünlüğünün yanında unutkanlığı ve cool duruşunun yanında aşırı komikliğiyle seviyorum.  

Her zaman tüm sevdiklerini destekleyen, kimsenin fark etmediği özelliklerini bile analiz edebilen özel bir insan oldu. Eminim bizleri daha da gururlandıracağı haberler devam edecek, Go İlkay Go
Demet Kapanı Soley
CroissantEvde Kurucusu

Ne şanslıyım ki reklamcılık kariyerimin uzun bir kısmında İlkay’la çalıştım. Profesyonel yaşamda yanınızdaki iş arkadaşınızın konu ne olursa olsun çözüm üretebileceğini bilmek, çok büyük bir konformuş. Bunu yurt dışında başka ofislere gittiğimde, orada farklı insanlarla çalıştığımda daha da iyi anladım. 

İlkay’a bir holdingin büyük bir imaj problemini de götürsem, bir ürünün ambalajındaki küçük bir tasarım problemini de göstersem yaratıcı çözümler getireceğini biliyorum. İlkay’ın bu çözümcül yaklaşımı ve her alandaki yaratıcılığı benim de işimden daha fazla keyif almamı sağladı. 

Çocukluktan beri yaptıklarını dinleyince, her zaman içinde bulunduğu ortama fikir katan, ışıltısı olan biri olduğunu daha da iyi gördüm. Sanıyorum bugüne kadar çalıştığım kreatif direktörlerinden en büyük farkı, bir işi oldurmak için azimle çalışması. Günlük hayatta bizim moralimizi bozan, üzerinde çalıştığımız fikrin hayata geçmesini engelleyen birçok faktör olabiliyor. İlkay her zaman bu bahaneleri aşıp bir yerden bir ışık bulup işi hayata geçirmeye çalışır. Bunca yıl sonra İlkay’ın hala enerjisini koruması, hiç bıkkınlığa düşmemesi ve işi daha iyiye götürmesi çok takdir ettiğim özellikleri. Bu tavrıyla tüm ajansa örnek oluyor ve liderlik ediyor.  

Tüm bu özelliklerinden dolayı farklı alanlarda her zaman ödül alır, takdir edilir. Işıltısı, liderliği, kıvrak zekası, gustosu ve enerjisi hep fark edilir. O yüzden bu yarışmada ödül almasına hiç şaşırmadım. Alanında dünyanın en iyisi seçilmesi ise çok özel bir durum. Türkiye’den ve bizim ajansımızdan en yakın çalışma arkadaşımın bu ödülü alması çok gurur verici. Canı gönülden tebrik ediyorum ve nice güzel projelerde beraber çalışmayı diliyorum. 
Toygun Yılmazer
Chief Strategy Officer, TBWA\Istanbul

Göz alıcı yaratıcılığı ve etrafa yaydığı enerjisi bana gerçekten ilham ve enerji verdi, İlkay ile yakın çalışmak muazzam bir ayrıcalık. Onunla iş birliği yapmak, kariyerim için dönüm noktası oldu, böylesine olağanüstü bir akıl hocası ve iş arkadaşım olduğu için çok şanslıyım. Gelecekteki başarılarını kutlamayı hevesle bekliyorum.
Kevin Adato
TBWA\Istanbul Proje Yöneticisi

 

İlkay’cığım, yıllar boyunca paylaştığımız inanılmaz yolculuk için minnetarım. Birlikte çalıştığımız ve iş birliği yaptığımız, yaratıcı rehberliğin ve vizyonun profesyonel gelişimim üzerinde derin bir etkisi oldu ve bu, benim için çok kıymetli. Mükemmelliğe olan sarsılmaz bağlılığın ve etrafındakilere ilham verme yeteneğin yaratıcı yolculuğuma silinmez bir iz bıraktı. Detaylardaki keskin gözün, yenilikçi düşüncen ve kaliteye sarsılmaz bağlılığın beni sürekli olarak kendi beklentilerimi aşmaya itti, cesaretlendirdi.

Nice başarılar gelsin, birlikte kucaklayalım. Zorlayalım birbirimizi, içimizde daha derin bir tutku uyandıralım. Her anımızla özgün bir parça bırakalım.
Ela Bilgisel
Genel Müdür, TBWA\Istanbul

 

İlkaylar:
İnandığın yolda seninle yürüyen (yer yer koşan) İlkay. İnandığın şey uğruna seni arkandan iten, inançlarına ortak olan İlkay. İnanacak şeyler yaratabildiğin ve o heyecanların peşinden el ele uzaya gidebildiğin İlkay.
Birlikte zamanı bükebileceğin İlkay. 
Göz göze konuşabildiğin İlkay. Göz göze takım olabildiğin İlkay. 
Aklı, fikri yeşerten İlkay. 
Hayatla meselesi olan, meselelerde buluştuğun İlkay.
Oyun arkadaşım İlkay. 
Arkadaşım İlkay. 
Çok sevdiğim, saydığım, gururlandığım İlkay. 
İyi ki sen, İlkay 😊

Özge Güven
Tasarım Direktörü, TBWA\Istanbul 

 

İlkay’la ilk tanışmamız cıvıl cıvıl bir telefon konuşmasıydı. Israrla Cem Bey’den randevu istiyor, ben de ısrarla o zamanki yaratıcı yönetmenimizle görüşmelerini söylüyordum.

Sonrasında bu durumdan tabii ki galip çıkan İlkay oldu. İyi ki de olmuş, iyi ki de hayatımıza girmiş. İlkay’ın enerjisi, yeteneği, zevki ve bir kadın olarak bugün bulunduğu yer beni her zaman çok etkiledi, gururlandırdı. O benim için her zaman zevkle anlatacağım bir başarı hikayesi.

Kariyerinin uzunca ve önemli bir bölümünde ona eşlik etmek, onunla çalışmak, arkadaş olmak çok kıymetli. O güzel enerjin ve başarıların daim olsun İlkay’cığım.
Serap Emci
TBWA\PA To Cem Topçuoğlu & Office Manager  

 

İlkay, yetenekleri ve yaratıcılığıyla başarısını yıllardır hem yerel hem de uluslararası işlerde ve platformlarda çok kez taçlandırmıştır.
Ortaya koyduğu yaratıcı ve stratejik bakış açılarının yanı sıra iyi bir dinleyici, gözlemleyici ve bana kalırsa doğru resmi çekebilendir. Çok tebrikler…
Aysel Aydın
Hayat Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

 

Sevgili İlkay,
Yaratıcı fikir dendiğinde senden başkası gelmez aklıma. 30 yılı aşkın dostluğumuzda hiç unutamadığım projeleri, anıları paylaştığım, olaylara farklı bir gözle, zeki espirilerle bakmayı öğrendiğim arkadaşımsın.
Bir kadın, bir lider olarak başarılarınla tüm gençlere ilham kaynağısın. Seninle sonsuz gurur duyuyorum! Daha nice ödüllerini kutlayalım!
Selden Erden 
Arkadaşı

 

İlkay, büyüdükçe hepimizin kaybettiği çocuksu heyecanı ve enerjiyi koruyabilmiş nadir insanlardandır. Duyduğu fikirlere ve yeniliklere iştahla yaklaşabilmesi, onu herkesten farklı ve özel kılar. İş konusunda diğer sevdiğim özelliği ise her şeyin en iyisini talep etmesidir. İlkay’la çalışma fırsatı bulur ve anlayabilecek açıklıkta olursanız iş yapma standardınızı yükseltir. Negatiften beslenmez, bunu kendine kalkan yapmaz. Pozitife eğilimlidir ve gerçek bir terslik yoksa bulunduğu ortamı rahatlatır, hafifletir. Gerçek bir dost, şahane seyahat arkadaşı, henüz bileti satılmayan komedyendir. Bende yeri ayrıdır.

Handan Yılmaz 
212-Studio Kurucusu

 

 

Öncelikle global başarılarına bir yenisini daha eklediği için sevgili İlkay’ı tebrik ediyorum. Özgünlüğü, hayallerini ve bakış açısını sınırlamayan yaratıcı kişiliği, çözüm odaklı yaklaşımı, farklı bakış açısı ve özgür ruhuyla İlkay, Beymen’in beğenilen ve ilham veren projelerinin arkasındaki isim oldu. Gelecekte çok daha büyük başarılara imza atarak genç meslektaşlarına ilham vermeye devam edeceğine yürekten inanıyor, kendisini bir kez daha tebrik ediyorum.
Elif Çapçı
CEO, Beymen Group

 

 

 

Sevgili İlkay benim gibi İzmirli’dir. Boğaziçi’nden aynı bölümden mezunuz ama ben onu ne İzmir’de ne de okulda gördüm. Aynı sokaklarda yürümüş, aynı dersliklerden denize bakmış olsak da zamanlarımız ayrıydı. Sanırım 2000’lerin başında onu ilk defa Cannes’da sarayın alt katındaki sergi alanında fark ettim. Ödül almış bir işe bakıyordu. Uzun süre orada kaldı aynı işe baktı, o sırada ben de aynı koridorda diğer işleri inceliyordum ve arada ona bakıyordum. Yüksek bir enerji vardı üstünde, dalga dalga hissedilen bir görünmez ışık. İçimden demek İlkay buymuş demiştim, adı konmamış bir ışık… Daha sonra jürilerde karşılaştık, birlikte çalıştık. Ben ara ara söylemiş olmalıyım ama dememişsem buradan söylemek isterim. Son 25 yılın en iyilerinden biri, belki en iyisi oldu ancak en iyi işini henüz yapmadığını düşünüyorum. Böyle bir beklentim var kendisinden. O yüzden bu ödül beni şaşırtmadı. İlkay iyi ve etkili işin garantisidir. Elbette bunda kendisinin de söylediği gibi uzun zamandır onunla birlikte çalışan diğer iyilerin de katkısı çoktur. Umarım bu paye yüzünden dünyanın bir diğer köşesine gitmez de, bir yerlerde karşılaşma olasılığımız da kendi ülkemizde iyi işleri daha çok görme olasılığımız da düşmez. Şaka yapıyorum tabii, umarım ne iyiyse onun için o olur. Ne kadar kutlasak az!
Tuğbay Bilbay
WPP Sr. Advisor, İEU Öğretim Görevlisi

 

 

 

İlkay ile uzun zamandır çalışma fırsatı bulan şanslı insanlardan biriyim. Aslında İlkay ile Boğaziçi Üniversitesi’nden arkadaşım ancak profesyonel anlamda birlikteliğimiz Yemeksepeti’nde başladı şu anda da DeFacto için birlikte çalışıyoruz. İlkay öncelikle müthiş bir hikâye anlatıcısı ve inanılmaz ikna kabiliyetiyle sizi hayal ettiği hikâyenin içine çekip sadece sözel olarak bile o anı yaşamanızı sağlıyor. İkna kabiliyeti tabii ki sadece pozitif enerjisi ve hitap yeteneğinden gelmiyor, aldığı brief ile her zaman çalıştığı markaları başka bir seviyeye çıkarmaya çalışan çılgın bir yaratıcı lider. Campaign Global kesinlikle dünyanın en iyisini seçmekte geç bile kaldı, tek söyleyebileceğim “Well-deserved”.
Barış Sönmez
DEFACTO Mağazacılık ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür

 

 

 

İlkay’ı 14 yıl önce IKEA Türkiye konkur sunumunda tanıdım, çok etkileyici ve bir o kadar da özgün bir sunuştu, hepimizde iz bıraktı. O zamandan beri İlkay evimizin her şeyi. 😊 IKEA markasının Türkiye’de ‘love mark’ olmasında İlkay’ın rolü büyüktür. Zamanla iş arkadaşlığımızın yanı sıra dost da olduk biz, hayatıma kattıkları da büyüktür, çok çok şanslıyım! İlkay farklı bir ekoldür… İyi bir dinleyici ve bir o kadar da iyi bir gözlemcidir. Mizah yeteneği de çok üst seviyededir. Challange’ları karşılama şekliyle, pozitif ve çok yönlü bakış açısıyla, yılmadan hiç demotive olmadan etrafına yaydığı güçle, ufuk açan çok iyi bir lider olduğu görüşündeyim. Işığını yayarak, yaratıcı dünyaya kalıcı izler bırakmaya devam edeceğine inanıyorum!
Özge Çolakoğlu
IKEA Marketing Communications Director

 

 

 

DIŞ. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ OTOPARK. GÜNEY KAMPÜS. GÜNDÜZ.  

Otoparkta bir kızla karşılaşacaksın ara ara. Bazen o seni arabasıyla Kuzey’e çıkaracak, bazen sen onu arabayla okulun kapısına bırakacaksın. Arkadaşlığınız yıllar sonra bir Kristal Elma gecesi devam edecek. Arada İlkay İpana reklamlarında oynayacak ya da bir diş macunu reklamı… Sonra hep ödül törenlerinde karşılaşacaksınız. Jürilere davet edeceksiniz birbirinizi hatta uluslararası yaratıcı toplantılarda ortak dostlar çıkacak karşınıza. Selfieler atılacak selamlar söylenecek. Tatlı rekabetler de olacak arada ama hep saygı duyacaksınız birbirinize. O Cannes’da jüri olacak sen jüri olacaksın. Her Cannes’a gittiğinizde karşılaşacaksınız. En son Gutter’da partileyecek hatta yılın ajansı partisini basacaksınız birlikte. Dostluğunuz neler görecek neler. Bir gün Campaign bir yazı isteyecek. O satırları yazarken ne kadar gurur duyduğunu düşüneceksin. Boğaziçi’nde karşılaştığında otostop çektiğin o kızın başarılarını kutlayacaksın. İçinden geldiği gibi. Samimiyetle. Fotoğraf da paylaş diyecekler. Campaign’e uygun fotoğraf bulamayacaksın. Ya hep jüride kalabalık fotoğraflar ya da sefil, perişan hallerde olduğunuzu fark edeceksin. O fotoğrafları kendine saklayacaksın. Bence bir daha bir araya geldiğimizde düzgün bir fotoğrafımız olsun İlkay. İyi ki varsın ve iyi ki İlkay’sın.
Sami Basut
WPP Chief Entertainment Officer/
4129 Grey + Ogilvy Istanbul Group Chief Creative Officer

 

Burcu Tokatlı
Yaratıcı Yönetmen
Eski Çalışma Arkadaşı & Arkadaşı

 

 

Sevgili İlkay reklam ajansımızın yaratıcı grup başkanı. 10 yılı aşkın bir süredir kendisiyle oldukça yakın çalışma ve yaratıcı kimliğine bizzat tanık olmak fırsatını yakaladım. ‘Creative Leader of the Year’ seçildiğini duyduğumda çok sevindim ancak pek de şaşırmadım. Fazlasıyla hak edilen bir ödül olduğunu düşünüyorum. 
Çok tebrikler İlkay… Daha nice ödüllere ve başarılarına…
Hakan Binbaşgil
Akbank Genel Müdürü

 

Birçok kişi bu yolculukta bizimle birlikte olsa da İlkay bir tane ve o, kolektif potansiyelimizi ortaya çıkarmak için tüm çalışmalarımızı yukarı taşıdı, heyecanımızı artırdı. Bunu hak ediyorsun. Seninle çok gurur duyuyoruz.
Troy Ruhanen
President & CEO, TBWA\Worldwide 

 

İlkay harika bir yaratıcı ama dahası, büyük bir yaratıcı lider. Yaratıcılığa olan tutkusundan kaçamazsınız ve o, kendini işine adamış çalışanlarla dolu bir odayı yaratıcılık için ateşe verebilecek biri. Açılış konuşmalarını bir kez dinlediyseniz, neden bahsettiğimi anlayabilirsiniz. Yaratıcı liderliğin ne demek olduğunu İlkay’dan öğrenebilirsiniz ancak onun gibi olmayı öğrenemezsiniz. Bu, saf yaratıcılık tutkusuna sahip olup olmamanızla ilgili.
Matthias Storath
Chief Creative Officer, HeimatTBWA\ 

 

İlkay, bizim ve tüm bu sektörün parlamasını sağlayan güneş.
Maik Richter
CEO, HeimatTBWA\ 

 

İlkay, yaratıcı dünya için müthiş bir süper güç. Çalışmaları zekice, esprili, içgörü dolu ve anlamlı… Sunumlarından birini dinleyen herkes, onun ne kadar tutkulu ve etkileyici olduğunu bilir. Bir iş arkadaşı ve büyük bir hayranı olarak, onun daha da fazla hak ettiği takdiri kazanmaya devam etmesine hiç şaşırmadım. Tebrikler İlkay.
Carl Willoughby
Chief Creative Officer, TBWA\Hunt\Lascaris 

 

İlkay ve ben birkaç yıldır TBWA’nın küresel yaratıcı çekirdeğindeyiz. Her birimizin karşılaştığı zorlukları ve dünyanın farklı uçlarından yakaladığımız fırsatları gördük. Bugün ikimiz de olduğumuz yaratıcı liderliğe ulaşırken birbirimizin kat ettiği  yolları gördük. İlkay, yıllar içinde Türkiye’den çıkan en güçlü işlerden bazılarını yarattı. Bazıları derinlemesine düşünülmüş, her zaman kendine özgü ve estetiği göz ardı etmeyen… Diğerleri derinden anlamlı olmuş ve Türk kültürünü derinden etkilemiştir. Tebrikler İlkay. En güzel yılların, henüz yaşamadıkların.
Pete Khoury
Chief Creative Officer of Adidas Worldwide, TBWA\NEBOKO

 

İlkay birçok yönden öne çıkan bir yaratıcı lider. Akıllı, sanata yön veren iyi bir göze sahip ve nasıl hikaye anlatılacağını bilen güçlü bir kadın. Dikkatini çekiyor ve aynı zamanda iyi biri. Bu da sizin onunla  çalışmayı ve ondan satın almayı istemenizi sağlıyor. Dört dörtlük biri ve dünya birkaç İlkay’dan daha fayda görebilir.
Darre van Dijk
Chief Creative Officer, TBWA\NEBOKO

 

İlkay, yaratıcı bilgeliğiyle her zaman taktığı incileri gibi ışıldıyor. Her brief’te her zaman ilham verici, hevesli ve mümkün olan en iyi işi yapmak için hep hazır. O tam bir elmas.
Des Creedon
Executive Creative Director, TBWA\Dublin

 

İlkay ile tanıştığımdan beri enerjisi, olumlu havası, yaratıcılığı ve liderliğiyle beni hep şaşırttı. Alçak gönüllü ama gururlu, keskin ve ezber bozan, içgörü dolu ama yaratıcı… Her zaman ortamdaki tutkuyu ateşlemenin ve her birimizin içindeki kıvılcımı ateşlemenin yollarını bulur.
Walid Kanaan
Chief Creative Officer, TBWA\RAAD

 

İlkay’ı yıllardır tanıyorum, her zaman neşe kaynağı olmuştur. Her toplantıya o benzersiz ışığını yansıtır. Birçoğu yetenekli olduğunu söyleyebilir ancak çok azı İlkay’ın zarafetine, çekiciliğine ve tarzına sahiptir. Mükemmel yaratıcılığı ve liderlik tarzı sadece Türkiye’ye değil, aynı zamanda dünya çapındaki tüm TBWA kolektifine ilham veriyor.
O, rol modelin rol modeli.
John Hunt
Global Creative Chair, TBWA\Worldwide

 

İlkay, becerileri ve liderliğiyle yalnızca tüm network’e ve özellikle yaratıcılara ilham vermekle kalmıyor, aynı zamanda olağanüstü kişiliği ve efsanevi mizahıyla da ilham kaynağı oluyor. Onu konuşurken dinlediğiniz bir an, sunum veya onunla yapacağınız havadan sudan bir sohbet bile sizi daha bilgili, daha iyi ve daha keyifli kılar. Her defasında…
Manuel Wenzel
Chief Creative Officer, TBWA\Zürich

 

Bu içerik ilk olarak Campaign Türkiye’nin 132. sayısında yayımlandı.