Site icon Campaign Türkiye

İhtiyaç Haritası Kurucusu Mert Fırat, “Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri & Yönümüzü Bulmak” etkinliğinde

İhtiyaç Haritası Kurucusu Mert Fırat, oturumda İhtiyaç Haritası kapsamında sahada yaşananları gözler önüne sererken sürdürülebilir yardım için marka ve tüketici olarak nasıl beklentiler geliştiğini aktardı.

Mert Fırat’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

“Aslında biz bir kooperatifiz; ne derneğiz, ne vakıfız. Onlline imeceyi nasıl sürdürürüz diye çıktık yola. Sahaya çağırdığımız 10,000 gönüllüsü plan bir yapıyız. Burada sadece bizim katkımız yok TOG, TEGEV ve AÇEV’in katkısı var.” 

“Kaynak yanlış yönetiliyor hatta daha sahaya gelirken yanlış geliyor. Burada bir kolinin nasıl oluşturulduğu, kaynağın nasıl gönderildiği… Hepsi bir yönetişim ve organizasyon konusu.”

“Kurumsal şirketler arasında nasıl bir rekabet varsa sivil toplum örgütlerinin arasında da var ancak biz uzlaşmayı sağladık, önemli olan hedefe yürümek.”

“Bir şey planlamadan tesadüfen yapacağımız hiçbir yönetişim olamaz. Bu, oyunculukta da olmuyor, stand-up’çının bile hazırlandığı bir akış vardır. Daha çok öngörüye, daha çok fona ihtiyacımız var.”

“Depreme olan ilginin düştüğü bir süreç yaşıyoruz. Tabii ki normalleşme çok önemli, ekonomiye can vereceğiz ama günün sonunda ilgimizi azaltmamamız gerektiren bir süreçteyiz. Türkiye ekonomisinin 1/4’ini kaybettik. Önümüzde İstanbul depremi gerçeği var, dolayısıyla bunlar için anksiyete üretip telaşlanmak yerine fon geliştirmemiz gerektiğini, çalışmalar yapmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Exit mobile version