Site icon Campaign Türkiye

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, “Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri & Yönümüzü Bulmak” etkinliğinde

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, oturumda İBB‘ye ulaşan tüketici ihtiyaçlarını, talepleri aktarırken İstanbul depremiyle ilgili alınan aksiyonlar ve planlamalardan bahsetti.

Mahir Polat‘ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

“Afet durumu bitmedi, biz şu an aktif olarak içindeyiz. Karşı karşıya olduğumuz konu şu; yaşadığımız şey fiziksel ve zihinsel bir kırılma anıysa bundan yeni bir şey üretilmek, doğmak zorunda.”

“Fiili olarak bir şey yaşıyor olabiliriz, şu an normalleşmiş olabiliriz ama aslında yaşadığımız süreç inkar ya da o inkarın çok ötesine geçerek, duyarsızlaşarak çürüdüğümüz bir durum içindeyiz.”

“Yardım bölgeye gidiyor ve dağıtılıyor ancak bütün olumlu/olumsuz tepkilerimiz, yardım performansını etkiliyor. Kaldırımlarda yardımlar var ve aslında bu işe yaramıyor söylemi vardı. Deprem bölgesi dışındakiler olarak bir türlü şunu idrak edemiyorduk; orada bir yer kalmadı ki, kaldırım dediğiniz yer onun eviydi zaten.”

Exit mobile version