Home Of Creativity ve K-SWAT

Karpat Polat,                               KARPAT Independent Advertising  Agency, Kurucu

Bizim bu dönemdeki aksiyonlarımız iki ana başlıktan oluşuyor; ilki, dünyadaki tüm ajanslar gibi, ajansımızın hali hazırdaki çalışma sistemini, sağlıklı bir şekilde uzaktan çalışma sitemine dönüştürebilmekti.

13 Mart 2020 itibarıyla Harman Sokak’taki tüm diğer ajanslar gibi biz de apar topar ofisimizi terk ettik ve evden çalışma sistemine geçtik. Teknolojik altyapımızı zaten bu tip durumlara hazırlıklı kurmuş olduğumuz için herhangi bir aksama ya da zaman kaybı yaşamadık. Aynı gün, yönetim ekibimizle, kendimize has uzaktan çalışma sistemimizin organizasyon yapısını ve işleyişini oluşturduk. “Home of Creativity” ismini verdiğimiz bu siteme özel olarak bir kurumsal kimlik bile hazırladık. Yine aynı gün hem ekiplerimize hem de müşterilerimize Home of Creativity’yi duyurduk. Ertesi gün evlerimizden çalışmaya başlamıştık bile… O gün bugün hala büyük ölçüde bu şekilde çalışmaya devam etmekteyiz. Her sabah bir araya geldiğimiz günleri özlesek de bu yeni deneyime adapte olmakta pek sıkıntı çekmedik.

Bu dönemde bizim için ciddi fark yaratan bir diğer aksiyonumuz ise müşterilerimizin bu dönemde oluşan özel iletişim ihtiyaçlarına uygun bir refleks geliştirmekti. Fark ettik ki; yaşadığımız olağanüstü günler markaların iletişim ihtiyaçlarını da değiştiriyor. Gündem aynı olsa da konuşulanların sürekli değişmesi, özel süreçler kurgulanmasını gerektiriyor. Biz de müşterilerimizin bu döneme özel iletişim problemlerini, gündeme uygun akışkan fikirler ve daha hızlı bir süreçle çözmek için ajans içi bir ekip kurduk: “K-SWAT” nam-ı diğer Korona SWAT.

Bu dönemde bizim için ciddi fark yaratan bir diğer aksiyonumuz ise müşterilerimizin bu dönemde oluşan özel iletişim ihtiyaçlarına uygun bir refleks geliştirmekti. Fark ettik ki; yaşadığımız olağanüstü günler markaların iletişim ihtiyaçlarını da değiştiriyor.

Ajansımızın en deneyimli ATL ve dijital disiplinlerden gelen ekiplerini bir araya getiren K-SWAT, gerçek zamanlı fikirleri tüketicilerle sıcak sıcak buluşturabilmek için hızlı reflekslerle çalışıyor. Hedef kitleleri sürekli dinleyerek yakaladığı gündeme özel iç görülerle dijital ağırlıklı nokta atışı projeler geliştiriyor.

Müşterileri için yalnızca Türkiye’de değil, global çapta da hizmet veriyor.

K-SWAT ile çalışmaların meyvelerini hızlıca almaya başladık ve ajans olarak pandemi öncesindeki ivmemizi koruduk. Bu kısa zamanda müşterilerimiz için çok sayıda kampanya hazırladık… Hazırladığımız kampanyaların bazıları Türkiye dışında da kullanıldı. Aldığımız tüm olumlu geri dönüşler ve sonuçlar ışığında, doğru zamanda doğru bir yapı kurduğumuzun işareti olduğunu düşünüyoruz.

K-SWAT’ın endüstrimizde aslında yıllardır konuşulan, dijitalde ATL sihrine sahip işleri nasıl yaparız sorusuna da cevap olduğunu gördük. Bu nedenle de K-SWAT’taki yapılanmamızı, pandemi sonrasında da devam ettirmeye karar verdik.

Karpat Polat,

KARPAT Independent Advertising Agency, Kurucu

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 102. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.