artwork

Hızlı, anlamlı ve yaratıcı çözümler

3 sene önce

0

Orçun Onural,                                     Happy People Project,                         Kurucu Ortak & CEO

Happy People Project olarak COVID-19, ocak ayı itibarıyla önce Çin’de ardından yakın Asya ülkelerinde yayılmaya başladığı andan itibaren tüm çalışanlarımızın sağlıklarını korumak üzere ilk önlemlerimizi almaya başladık. Ajansa el dezenfektanı ve maske temin ettik. COVID-19’un pandemi ilan edilmesi, Şubat ortası itibarıyla hastalığın merkezinin Avrupa’ya taşınması sonrası tedbirlerimizi artırdık. Türkiye’de 11 Mart’ta ilk görülen vaka ve ardından online eğitime geçişle birlikte 17 Mart’tan itibaren biz de evden çalışma sistemine geçtik. 4 aydır tüm çalışanlarımızla evden müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Bu dönemde başta çalışanlarımızın motivasyonuna odaklandık, üst pozisyonlarda çalışan arkadaşlarımız gerek iş süreçlerini gerekse  kendi ekiplerinin performanslarını koruyabilmek adına yüz yüze hayata geçirilen tüm toplantıları telefon ya da online toplantı platformları üzerinden çok daha sistematik şekilde yönetti. Tüm arkadaşlarımız büyük bir özveri, çalışma disiplini ve sorumlulukla iki şeye odaklandı: Müşteri memnuniyetini korumak ve bu zor dönemde ihtiyacı olan herkese yardımcı olmak. Herkesin birbirine çok daha sıkı şekilde bağlandığı bir dönem oldu Happy People için, çalışma saatlerimiz hepimiz için daha da uzadı ancak süreci verimli ve organize şekilde yürüterek müşterilerimizden olumlu geri dönüşler almak hepimizi çok mutlu etti.

Her bir müşterimize özel COVID-19 raporları hazırladık, bu dönemde tüm müşterilerimizin işlerine katma değer yaratacak, tüketicilere dokunabilecek çok değerli ve anlamlı projeleri birlikte hayata geçirdik.

Türkiye ve tüm dünya bu süreçte inanılmaz büyük bir dönüşümden geçti… Tüketicilerin tüketim alışkanlıkları, bakış açıları, ihtiyaçları ve markalardan beklentileri değişti. Daha duyarlı, topluma katma değer sunan, yardım elini uzatan ve halden anlayan markalar bir adım öne çıktı. Biz de bu doğrultuda hem müşterilerimizin bulundukları sektör, sektör dinamikleri ve tüketicilerin davranış değişikliklerini hem de dünyada değişen trend ve oluşumları çok yakından takip ettik. Her bir müşterimize özel COVID-19 raporları hazırladık, bu dönemde tüm müşterilerimizin işlerine katma değer yaratacak, tüketicilere dokunabilecek çok değerli ve anlamlı projeleri birlikte hayata geçirdik.

Bulundukları kategorilerin saygın ve büyük markalarıyla çalışan Happy People olarak bizim için bu dönem; müşterilerimizle çok daha yakın iletişim kurduğumuz, onların yanında olduğumuzu hissettirdiğimiz, iletişim yatırımlarını durdurmak yerine gelişen tüketici beklentileri ve ihtiyaçlarına göre hızlı, anlamlı ve yaratıcı çözümler üretmeleri gerektiğini anlattığımız, bu doğrultuda iletişim stratejileri ve planlamalarını birlikte değişen gündeme göre yeniden yorumladığımız, müşterilerimiz için etkin, etkili ve anlamlı iş sonuçları getirmeye odaklandığımız bir süreç oldu.

Bu dönemde elimizdeki kısıtlı imkanlarla; müşteri ve markalarımız için tüketiciler tarafından takdir görülecek, tüketicileri anladığını ve onların sadece iyi günlerinde değil her zaman yanlarında olduklarını hissettirecek işler hayata geçirdik.

 

Orçun Onural,

Happy People Project, Kurucu Ortak & CEO

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 102. sayısında yayımlanmıştır.