Site icon Campaign Türkiye

Hayatın renklerini birlikte keşfedeceğiz

Tavuk Dünyası CMO’su Ceylan Özmen, logoyla birlikte markada yapılan görsel değişiklikleri anlatırken bu süreçte neyin ilham verdiğine de değiniyor.

Sektörde gerek sunumu gerek lezzetleriyle fark yaratmayı vizyon edinen Tavuk Dünyası, daha renkli ve canlı bir deneyim yaşatma amacıyla görsel dönüşüme gitti. Kimliğin yanı sıra logoda da değişim yaptıklarını belirten Özmen, restoranın menüye eklediği iki yeni lezzetten de bahsediyor. 

Campaign Türkiye Tavuk Dünyası’nın başarı sırrını neye bağlıyorsunuz, biraz marka hakkında bilgi verir misiniz?
Ceylan Özmen Kuruluşumuzdan bu yana öncelikli hedefimiz, lezzeti kaliteyle birleştirip, özgün restoran deneyimimizi misafirlerimize keyifli bir ortamda sunmak oldu. Son 11 yılda sektörümüzün dinamiklerini göz önünde bulundurarak yenilikçi hizmet anlayışımız çerçevesinde çok başarılı bir büyüme grafiği çizdik. Benzersiz lezzetlerimiz ve benimsediğimiz kaliteli hizmet anlayışımızla müşterilerimize keyifli bir restoran deneyimi sunmayı başardık. Doyurucu kocaman tabaklarımızı özgün restoran deneyimimizle birleştirdik ve bu yaklaşımımızı da ilk günkü heyecanımızla sürdürüyoruz. 

Tavuk Dünyası’nda, Türkiye’nin yerel lezzetlerinden ve dünya mutfaklarından esinlenerek hazırladığımız ve farklı damak tatlarına hitap eden çeşit çeşit lezzetlerimizi, 49 cm’lik kocaman porselen tabaklarımızda hem göze hem mideye hitap eden özgün tarzımızla sunarken, rahat ve keyifli restoranlarımızda da her yıl milyonlarca misafirimizi ağırlıyoruz. 

Campaign Türkiye Tavuk Dünyası neden görsel dünyasında değişikliğe gitti?
Ceylan Özmen Her yıl milyonlarca misafiri restoranlarında ağırlayan Tavuk Dünyası olarak, misafirlerimize çok daha renkli ve canlı bir deneyim sunma hedefiyle görsel dünyamızı yeniledik. 

Hayatın, yeni deneyimlerle daha keyifli bir hal aldığına inanıyoruz. Bu bakış açısıyla yeni görsel dünyamızla misafirlerimize çok daha keyifli bir dünya sunmayı amaçladık. Bu yenilenmeyle hayatın sunduğu tüm renklere kucak açıyoruz. Yeni dünyamızla, Tavuk Dünyası deneyiminin her adımında misafirlerimizle hayatın renklerini birlikte keşfedeceğimiz yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

Campaign Türkiye Görsel dünyanızı tasarlarken nelerden esinlendiniz? 
Ceylan Özmen “Tavuk Dünyası Hayata Renk Katar!” marka özünden beslenen yeni görsel kimlik, dünyanın dört bir yanındaki baharatların zengin görselliği ve göz kamaştırıcı renklerinden ilham alıyor. Baharatlar özgün ve lezzetli menülerimizin olmazsa olmazı. Yeni marka dünyamızda, baharatların canlılığından ve renklerinden yola çıkarak, özgün lezzetlerimiz ve sunduğumuz yeni deneyimlerle “hayata renk katan” bir görsel zenginlik oluşturmak istedik. 

Campaign Türkiye Markanızın yeni logosunun tasarımı hakkında neler söylemek istersiniz?
Ceylan Özmen Tavuk Dünyası’nın 2012 yılında kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği en büyük görsel güncellemesi olan bu yeni kimlik değişimiyle markamızın logosu da yenilendi. Yeni logomuz, dijital dünyanın ihtiyaçlarına uygun sade bir tasarıma sahipken, aynı zamanda eğlenceli ve samimi tasarım öğeleri içeriyor. Yeni logonun değişime rağmen tanınabilir olması da Tavuk Dünyası’nın misafirleriyle kurduğu samimi bağın korunmasını sağlıyor.

Campaign Türkiye Yeni görsel dünyanızla birlikte yeni lezzetler de görecek miyiz?
Ceylan Özmen Elbette, yeni deneyimlerle hayatın daha keyifli bir hal aldığına olan inancımızla misafirlerimize yepyeni lezzetler sunabilmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yakın zamanda menümüze, Bi’Margarita ve Hardal Soslu Tavuk gibi farklı lezzetler ekledik. 

Bi’Margarita; İtalyan mutfağına özgü bir lezzet olan margarita sosuyla, Kaz Dağları’nın meşhur kekiği ve kaşar peynirinin özel marine edilmiş tavuklarımızla birleşimini, Akdeniz esintileriyle sofralara taşıyor. Diğer yandan, Hardal Soslu Tavuk, usta şeflerimizin taze baharatlar ve kremayla harmanladığı tavukları, benzersiz bir lezzet şöleni vadeden hardal sosuyla bir araya getiriyor. Müşterilerimizin damak zevklerine hitap eden lezzetlerimizle menümüzü sürekli olarak zenginleştirmeye devam edeceğiz.

Campaign Türkiye Tavuk Dünyası’nın gelecekteki hedefleri nelerdir?
Ceylan Özmen Restoran deneyimi, lezzet, servis, hizmet, erişilebilirlik, yenilikçi uygulamalar, dijitalleşen çözümler adına birçok projemizi hayata geçirmek ve misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. 

Tavuk Dünyası olarak, her zaman daha iyisini amaçlayarak hem lezzet hem de deneyim anlamında müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre sürekli olarak kendimizi yenileyerek sınırları zorlamaya devam edeceğiz.

 

Bu içerik ilk olarak Campaign Türkiye’nin 133. sayısında yayımlandı.

Exit mobile version