artwork

Hayatım Reklam: Tuğçe Erdönmez

10 ay önce

0

Bu sayımızda, 4129Grey Creative Group Head’i Tuğçe Erdönmez, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

Tuğçe Erdönmez

Reklamcı olma sebebim:

Işılay Saygın AGSLde en çok keyif aldığım ders grafik tasarımdı. Üniversite mülakatlarında, kuruldan gelebilecek muhtemel ne olmak istiyorsun?” sorusunun cevabı o zamandan hazırdı benim için sanat yönetmeni olmak”. 

Marmara GSF grafik bölümü son sınıfta TBWAda staj yaparken, tasarımla beraber birilerinin hayatına dokunabilecek yaratıcı fikirler üretmek, hayata geçmesi için çabalamak derken kendimi sektörün içinde buldum. O zamandan beri tasarıma gönül vermiş bir reklamcı olma sebebimi evrenin gaz ve toz bulutu olduğu dönemden itibaren böyle özetleyebilirim.

 -İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar: 

 İçinde bulunduğum her işle gurur duyuyorum. Sonuçta hepsinde biraz kan, ter ve gözyaşı var.

-Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Budweiser –Tagwords, Diesel Be Stupid. Son dönemde ise Coca-Cola Masterpiece ve Nike FC Presents the Footballverse çok iyi.

-Kariyerimdeki en iyi an: 

Ekipçe Grand Prix aldığımız bir an en iyisi olurdu şimdilik bu mesajı evrene yolluyor ve 2018e dönüyorum. Algida Keyif Değme Keyfime kampanyası için yazıp, bestesini ve vokalistliğini yaptığım jingle’ın Youtubeda ilk tepkilerine bakarken Bu şarkıyı söyleyen kız kim?” yorumlarını okuduğum andı sanırım.  İşin seveni de var sevmeyeni de ama insanın farklı skillerini kullanarak yeni bir şey üretmesi ve hayata geçirmesi güzel bir his. Sanıyorum müzik kariyerim şu an paralel evrende bir yerde zirveleri zorluyor.

-İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

404 not found.

-Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Birlikte çalıştığım insan-lar konusunda şanslıyım diyebilirim o yüzden hepsiyle bu mutluluğu paylaşıyorum.

-Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Herkesin ismini tek tek sayamayabilirim, çalıştığım her insandan bir şeyler öğrenmek benim için önemli o yüzden hepsinin etkisi çok büyük ve değerliler. Liste Sami Basut, Koray Doyran, Setenay Özcan, Ayşe Bali, Ertuğ Tuğalan diye başlar ve uzar gider.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 131. sayısında yayımlandı.