artwork

Hayatım Reklam: Feyza Küçükaltıntaş

5 ay önce

0

Bu sayımızda, McCann İstanbul Creative Group Head’i Feyza Küçükaltıntaş, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

Feyza Küçükaltıntaş                                             Creative Group Head, McCann İstanbul

Reklamcı olma sebebim:

İlki, yazar olma tutkum. İkincisi, insan egosunun tımarlanıp aşılması için tüm elverişli koşulları sağlayan bir meslek olması. Son olarak da sürekli araştırma yapmak gerektiği için insanlar, markalar ve hayatlar hakkında tuhaf ve ilginç bilgilere sahip olabilmek.

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar: 

Dahil olduğum tüm Coca-Cola ve LOreal Paris kampanyalarını seviyorum. Ama insanlara dokunan ve bir anlam taşıyan sosyal sorumluluk projeleri benim için her zaman daha gurur verici. Örnek olarak True Match – Gerçek Uyum Hikayeleri kampanyasını ve Akbank Caz Festivali kapsamındaki “Şehrin İyi  Hali” projesini verebilirim.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam: 

Steve Jobs’ı sevdiğimi söyleyemem ama bence gelmiş geçmiş en iyi reklam kampanyası Apple’ın Think Different (Crazy Ones) filmidir. Bir reklam metninden çok bir manifesto olduğu için her zaman favorimdir.

Kariyerimdeki en iyi an:

İlk Kristalimizi aldığımız an diyebilirim ama sonucu ne olursa olsun ekiple iyi bir fikir bulduğumuzu düşündüğümüz her an olabilir.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Uzun yıllar önce bir havayolu şirketi için yaptığımız sunumda mash-up bir parça eşliğinde farklı danslar yapmak durumunda kalmıştım:)  Sunum sonunda güzel tepkiler almış olsak da çok utandığımı hatırlıyorum.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Liste çok uzun. Tarık Akın, Erçin Sadıkoğlu, Berkay Özay, Hazel Eren, Neslihan Soydaş, Dilara Aktuğ, Burcu Deniz, Duygu Yazıcı, Eda Dereli diye devam eder gider.

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Barış Akbaş, Türker Kurtonur, Tarık Akın, Taygun Dömbekçioğlu, Neslihan Soydaş.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 126. sayısında yayımlandı.