artwork

Hayatım Reklam… Ersel Serdarlı

8 sene önce

0

Hayatım Reklam… sayfasının bu ayki konuğu Brandit Group Kreatif Direktörü Ersel Serdarlı oldu.

Reklamcı olma sebebim:

Üniversitedeyken aynı zamanda Taksim’de barlarda müzik yapıyordum. 21 yaşında bir kızla tanıştım. Evlenmeyi kafama koydum. Ama kendi kendime diyorum ki “sabaha kadar barda çalan adama kız vermezler.” Yazıyorum, kalemim kuvvetli. Sonra o bana akıl verdi “neden reklam yazarlığını denemiyorsun?” diye. Dedim ki “neden olmasın?” Sevgili Emrah Akay ön ayak oldu. Sevgili Feryal Pere şans verdi. Cenajans’ta junior olarak başladım. Bu yıl o kızla 20. reklam sektörüyle 18. yılımı kutluyorum.

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Tansaş Tüketici Hakları, Toyota Gibi Adam, Trafikte Sorumluluk Hareketi, Terörizme Karşı Kampanya, Avrupa’da Batı Trakya Türklerinin Haklarının Savunulmasına Yönelik Kampanya, Boğazlardan Tanker Geçişine Karşı Kampanya, UNICEF Anne Sütü Kampanyası… Dönüp baktığımda özellikle içinde bulunduğum sorumluluk kampanyaları çok değerli.

Başkası tarafından yapılan favori kampanyam:

Birçok favorim var ama sanırım Honda Connecting Lifelines… Yaratıcılık ve teknolojinin, çok ihtiyaç duyulan bir zamanda toplum faydasına sunulması ve marka itibarına mükemmel bir katkı.

Kariyerimdeki en iyi an:

Koca bir kampanyadan ufak bir metne kadar içinde bulunduğum bir işin beğenilip iyi sonuçlar getirmesi kariyerimdeki yeni “en iyi an”ı oluşturuyor. Her seferinde içten içe bu coşkuyu yaşıyorum.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Koca bir kampanyadan ufak bir metne kadar içinde bulunduğum bir işin beğenilmeyip, sonuca  ulaşmaması… İhtiyacın ve beklentilerin karşılanamamış olması bende yüksek stres, surat asılması ve uykusuz gecelere sebep oluyor.

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü:

Birçok ünlüyle çalışma imkanı buldum. Metin Akpınar’ın yeri ayrıdır. Böyle müthiş bir zeka, sezgi ve öngörü çok az insanda bulunur. Karşısındakileri iyi anlamda zorlayan ve sonucun mükemmelliği için çaba sarfeden bir isim.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Çalıştığım kimseye haksızlık etmek istemem. Seneler içinde onlarca kişiyle mutlu mesut çalıştık. Son bir senedir de Brandit Group’taki ekip arkadaşlarımla ve sevgili Farah Nasser ile çalışmaktan çok mutluyum.

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi:

Kariyerimde birçok kişinin etkisi var ama en büyük etki hayat arkadaşım Berna Kasapoğlu Serdarlı’ya ait. Başlangıcından bugüne dek her anlamda destek vererek yardımcı oldu. Kendisinin hakkını ödeyemem.

 

Bu yazı, Campaign Türkiye’nin Şubat 2016 sayısında yer almıştır.