artwork

Hayatım reklam: Enis Orhun

10 yıl önce

0

Enis Orhun –  C-Section Kreatif Direktörü

Reklamcı olma sebebim: İzmirliyim, üniversiteyi Amerika’da okudum. Yani uzun yıllar İstanbul ile hiçbir alakam olmadı. Abimin çok yakın arkadaşı olan benim de küçüklükten beri İzmir’den tanıdığım Ozan Coşkun, 2003’te Rafineri/Trafo’nun başındaydı. Amerika’da üniversiteye devam ederken, yazın sadece İstanbul’da takılabilmek için Ozan sayesinde yalandan staja girdim.

Staja başlayınca hem çalışma ortamına hem de reklamcılığa bayıldım. O günden beri cumartesi/pazar neredeyse her gün çalışıyorum.

Enis Orhun

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar: Başlangıç zamanlarımızda Arçelik’e, İstanbul Modern’e yaptığımız işler… Coca-Cola’ya son 6 senedir yaptığımız neredeyse her kampanya. Vodafone’un Düşler Akademisi, mobil internet ve Maraton işleri… Efes Pilsen’in Bu sene O sene, konu bira… Ve TEB’e yaptığımız çocuk kampanyaları.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam: Got Milk?

Kariyerimdeki en iyi an: Neredeyse yaptığımız ilk işlerden biri olan İstanbul Modern’in sitesini yaptıktan sonra, MoMA New York çok etkilenip bizimle iletişime geçmişti.  Acayip bir histi.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım: Bu sene bir toplantımdan önce, I accidently sharted my pants, ama kimse görmeden eve kaçtım.

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü: Çalışması her zaman en zevkli celebrity Sergen… Daha reklamlarda kendisini neredeyse hiç görmüyorken, Yeni Rakı için çalışmıştık yıllar önce. Sonra yine Coca-Cola için çalıştık.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan: Tuna Tiryakioğlu.

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi: Kuzenim Halil Aktay.

 

 

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Haziran 2014 sayısında yayınlanmıştır.