artwork

Hayatı kolaylaştırıyoruz

2 yıl önce

0

Ailelerin bütçesini, sağlığını ve sosyal yaşamlarını desteklemek; hayatlarına kolaylık ve değer katmak en önemli önceliklerimiz. En kaliteli ürünleri, en uygun fiyatlarla sunabilmek için çalışıyor, özellikle temel ürünlerde çok rekabetçi ve piyasanın en uygun fiyatları ile müşterilerimizin alım gücünü destekliyoruz.

Genlerimizde bulunan inovatif bakış açısıyla 67 yıldır öncü hizmet ve uygulamaları hayata geçiriyor, perakendenin sınırlarını yeniden çizdiğimiz, market anlayışını toptan değiştirdiğimiz çalışmalar yapıyoruz. Müşterilerimiz biliyor ki Migros mağazalarında cüzdanları olmadan alışveriş yapıp geçme kolaylığı da başka bir şehirdeki yakınına para transferi imkanı da, İstanbulkart ile Money kazanma ve kazanılan Money’lerle alışveriş yapabilme imkanı da, sinema bileti de sertifikalı meslek kursları da tek bir çatı altında kendilerine sunuluyor. Türkiye’nin ilk sadakat programı “Money Kart” bugün 14,6 milyon aktif üyeye sahip. Bu alt yapıyı kullanarak gıda perakende sektöründe ilk ve tek olan kişiselleştirilmiş tekliflerin yanına, “Kendi kampanyanı kendin yarat!” gibi hibrit kampanyalar da yaratabiliyoruz

Pandeminin etkisiyle tüketicilerin çevrim içi kanallara yoğun bir ilgisi oldu. Bu kapsamda alışverişte farklı formatlar kurgulayarak, müşterilerimize hem fiziksel hem de sanal ortamda Migros kalitesiyle alışveriş yapmanın keyfini ve kolaylığını yaşatan, hayatlarına hız ve kolaylık kazandıracak birçok yeniliği hayata geçirdik. Müşterilerimizin finansal işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli şekilde gerçekleştirebilecekleri MoneyPay mobil uygulamamızı devreye aldık. Türkiye’de öncüsü olduğumuz Mkolay uygulaması ile müşterilerimizin, mağazada alışveriş yaparken ürünlerin barkodunu cep telefonlarındaki uygulama ile okutup, ödemesini 30 saniyede jet kasalardan yapabilmelerini sağlayarak tamamen temassız alışveriş ve ödeme deneyimi sunduk. Türkiye’nin ilk 7/24 self servis mağaza sistemlerini deneyime açarak, ihtiyaç duyulabilecek birçok ürüne 7 gün 24 saat erişim kolaylığı getirdik.

Perakendede dönüşümün öncüsü olarak yenilikçi vizyonumuzla ileri teknolojiyi müşterilerimize mükemmel alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla kullanıyor ve geliştiriyoruz. Bu doğrultuda önemli bir adım atarak dünyada trend olan SuperApp uygulamasının Türkiye’deki öncüsü olduk ve Migros Sanal Market, Migros Hemen, Migros Ekstra ve Money Pay mobil uygulamalarımızı tek bir yerde topladık. Böylelikle müşterilerimizin hayatını kolaylaştırırken, diledikleri hizmeti tek bir uygulama üzerinden kolaylıkla alabilmelerini ve zamandan tasarruf etmelerini de sağlıyoruz. 

Dünya perakendesinde örnek teşkil eden, müşterilerimiz için hayata geçirdiğimiz projemiz ‘Sağlıklı Yaşam Yolculuğu’ programıyla da dengeli beslenme, fiziksel aktivitenin artırılması, yeterli su tüketimine yönelik farkındalık ve davranış değişikliği yaratmayı amaçlıyoruz. Bugüne kadar 2,7 milyon kişiye ulaşan ‘Sağlıklı Yaşam Yolculuğu’, Consumer Goods Forum tarafından dünya perakende sektörüne toplumsal sağlığa yönelik referans dijital uygulama olarak sunuldu. Latin Amerika ülkelerine uyarlanan programın Japonya’da da kullanıma başlaması için görüşmeler devam ediyor.

Ayrıca Migros Aile Kulübü ve Migros Perakende Akademisi’nin güç birliğinde hayata geçirdiğimiz Migros Kadın Akademisi eğitim platformuyla da kadınların kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak sosyal hayatta ve iş yaşamında kendilerini daha güçlü hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor, Türkiye genelinde 1 milyon kadının eğitimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını alan ve kalite süreçlerini başarıyla geçen kadın üreticilere, el emeği ürünlerini tüketicilerle buluşturabilme fırsatı sunacağız.

Ekmel Baydur

Migros Ticaret A.Ş İcra Kurulu Üyesi

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 116. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...